Znamy dokładną datę premiery nowej płyty Slipknot

Slipknot odsłania pierwsze karty. Poznaliśmy dokładną datę premiery nowej płyty zespołu, która ma ukazać się 9 sierpnia. Znaczną część lata Slipknot zamierza spędzić, koncertując w USA – m.in. z Behemothem.

Odliczanie, które na specjalnej stronie uruchomił Slipknot, nie przyniosło nowego singla popularnych metalowców z Iowa. Akcja była związana z ogłoszeniem amerykańskiej trasy koncertowej, w którą Slipknot wyruszy wraz z końcem lipca. W międzyczasie do sklepów trafi długo wyczekiwany album grupy.

Premiera płyty odbędzie się nieco później niż zapowiadał zespół – nie w czerwcu, a w sierpniu. Premierze towarzyszyć będzie wspomniane tournée, podczas którego Slipknot wspierać będą Volbeat, Gojira i reprezentanci Polski z Behemoth. Trasa rozpocznie się 26 lipca i zakończy we wrześniu.

Wcześniej – bo 25 czerwca – Slipknot pojawi się w Polsce. Grupa będzie główną gwiazdą powracającego po latach Mystic Festival.

– Podróż, w która zamierzam zabrać ludzi na tym albumie, to pokazanie im, co dzieje się z depresją, kiedy nie masz leków, na których możesz polegać. To bardzo mroczna podróż. To będzie zło – nowy materiał Slipknot w niedawnym wywiadzie komentował Corey Taylor.

– Nie oszukujmy się: to będzie coś nieprzyzwoitego – podkreślał wokalista.

Póki co ostatnim wydawnictwem Slipknot jest zmontowany przez Clowna dokument „The Day Of The Gusano” poświęcony pierwszemu koncertowi zespołu w Meksyku.

Ostatnia pełnoprawna trasa Slipknot (trasa promująca album „.5: The Gray Chapter” – red.) zakończyła się w listopadzie 2016 r.

Najnowszy merch Slipknot, w tym koszulki i inne akcesoria, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV