Zamieszanie w Slipknot. Zespół rozstał się z perkusistą

Zamieszanie w szeregach Slipknot. Oskarżenia o oszustwa finansowe, które w ostatnich dniach publicznie wygłaszał perkusista zespołu Chris Fehn, zakończyły się wyrzuceniem go z zespołu. Zespół poinformował o tym na oficjalnej stronie.

Po tym, jak Chris Fehn pozwał kolegów z zespołu, zarzucając im machlojki przy rozdzielaniu pieniędzy z tras, merchu i innych intratnych źródeł dochodów, jego rozbrat z zespołem był kwestią czasu. Fehn, który cały czas utrzymuje, że reszta składu Slipknot, a przede wszystkim Corey Taylor i Shawn „Clown” Crahan, transferowali zespołowe pieniądze na nieautoryzowane konta, został oficjalnie wyrzucony z grupy.

Informacja o rozstaniu z dotychczasowym perkusistą pojawiła się na oficjalnej stronie Slipknot.

„Slipknot skupia się na tworzeniu szóstej płyty i nadchodzących koncertach na całym świecie, naszych najlepszych koncertach ever. Chris wie, dlaczego nie jest już częścią Slipknot. Jesteśmy rozczarowani, że wybrał wskazywanie palcem i roszczeniowość zamiast tego, co było konieczne, by wciąż być członkiem tego zespołu. Wolelibyśmy, żeby nie szedł tą drogą, ale zmiany są nieodłączną częścią życia” – czytamy na oficjalnej stronie Slipknot.

Zespół nie poinformował, kto zastąpi Fehna za perkusją. Na znalezienie zastępstwa zespół nie ma wiele czasu. Wraz z początkiem czerwca grupa ma rozpocząć trasę promującą nowy, długo wyczekiwany album. Krążek ma trafić do sprzedaży 9 sierpnia.

– Podróż, w która zamierzam zabrać ludzi na tym albumie, to pokazanie im, co dzieje się z depresją, kiedy nie masz leków, na których możesz polegać. To bardzo mroczna podróż. To będzie zło – nowy materiał Slipknot w niedawnym wywiadzie komentował Corey Taylor.

– Nie oszukujmy się: to będzie coś nieprzyzwoitego – podkreślał wokalista.

Polski koncert promujący nowe wydawnictwo Slipknot odbędzie się 25 czerwca na powracającym po latach Mystic Festival.

Najnowszy merch Slipknot, w tym koszulki i inne akcesoria, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV