Zakonnice w nowym teledysku Rammstein. Zespół pokazał zdjęcia z planu

Spodziewacie się po nowym albumie Rammstein ognia? „Nie ma ognia, są zakonnice” – informuje grupa, relacjonując prace nad nowym teledyskiem. Zespół podzielił się właśnie galerią z planu zdjęciowego.

Rammstein to zespół, który lubi igrać z ogniem. Dosłownie. Wizerunek herosów Neue Deutsche Härte, zwłaszcza koncertowy, nierozerwalnie związany jest z pokazami pirotechnicznymi, płomieniami i spektakularnym show. Niewykluczone jednak, że Till Lindemann & Co. nieco zmienią formułę wraz z nowym albumem.

Na instagramowym profilu Rammstein pojawiła się właśnie fotorelacja z planu zdjęciowego premierowego klipu Niemców. Na jednym ze zdjęć widać… zakonnice.

„Nie ma ognia, są zakonnice” – krótko komentuje zespół.

Czy Rammstein pozazdrościł teledysku z zakonnicami kolegom z Ghost, Behemoth lub którejś z nieco bardziej oldschoolowych gwiazd metalu? Prawdopodobnie dowiemy się niebawem. Promocja długo wyczekiwanej płyty niemieckiej formacji wkrótce powinna się rozkręcić.

Galerię z planu zdjęciowego nowego klipu Rammstein udostępniamy poniżej.

Warto dodać, że nad nowym teledyskiem członkowie Rammstein pracują z Jonasem Åkerlundem, perkusistą Bathory, autorem m.in. teledysków takich gwiazd, jak Madonna, Beyoncé czy The Rolling Stones. Będzie ciekawie.

– Muzycznie jest bardziej bogato, jeżeli chodzi o melodie i harmonie – nowy materiał w wywiadzie dla portalu United Rock Nations komentował niedawno Richard Kruspe z Rammstein. – Zależało mi na tym, bo w przeszłości kiedy mówiło się o Rammstein, każdy zwracał uwagę na całe to show, ogień itd. Nikt nie mówił o muzyce, co dla mnie jako dla autora muzyki, było jak policzek. To dla mnie ważne, że zrobiliśmy krok naprzód.

– Dla mnie proces tworzenia tej płyty był czymś, z czego jestem bardzo zadowolony – zaznaczył gitarzysta. – Udało nam się odbudować pewien rodzaj szacunku, który utraciliśmy w przeszłości. Przypominało mi to trochę to, jak było na początku Rammstein.

– Powiedziałbym, że to Rammstein w wersji 3D – podsumował Kruspe.

Przypomnijmy : ostatnim wydawnictwem Rammsteina jest wydane w maju koncertowe DVD „Rammstein: Paris”.

W Polsce Rammstein wystąpi 24 lipca na Stadionie Śląslim w Chorzowie. Wydarzenie będzie częścią trasy promującej nowy album grupy.

Płyty, koszulki oraz książkę „Rammstein – Die Band” autorstwa Łukasza Dunaja znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

View this post on Instagram

… no fire, but nuns!

A post shared by Rammstein (@rammsteinofficial) on

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV