Za kulisami ostatniej trasy Iron Maiden. Legacy Of The Beast Tour

Europejska odsłona trasy Legacy Of The Beast Tour przeszła do historii wraz z końcem lata 2018 r. Była to jedna z najbardziej imponujących tras koncertowych ostatnich lat. Za jej kulisy zaprasza firma IGN, gigant sektora gier komputerowych.

Iron Maiden mają sporo wspólnego ze światem gier komputerowych. Dość powiedzieć, że ostatnia trasa legendarnych heavymetalowców wzięła nazwę od firmowanej marką zespołu gry Legacy Of The Beast. Począwszy od 26 maja 2018 r., trasa przetoczyła się przez Europę (w jej ramach Ironi dwukrotnie wystąpili w Polsce – red.). Choć europejska część Legacy Of The Best Tour to już przeszłość, wraca do niej IGN, bacznie przyglądający się występom Iron Maiden światowy serwis poświęcony grom komputerowym.

Reporterzy IGN uczestniczyli w koncertach europejskiej odsłony Legacy Of The Best Tour. W efekcie powstał imponujący reportaż, ilustrujący związek między trasą a będącą jej inspiracją grą Legacy Of The Beast.

Materiał możecie obejrzeć poniżej.

– Chciałbym grać tę trasę przez następne kilka miesięcy – po zakończeniu Legacy Of The Best Tour trasę komentował Bruce Dickinson, frontman Iron Maiden. – Nie mogę uwierzyć, że zagraliśmy 38 koncertów, występując dla 750 tys. ludzi i spotykając się z takim przyjęciem. Jestem dumny z zespołu i z ekipy, która nam pomagała.

Trasa okazała się sukcesem pod wieloma względami – również pod względem finansowym. Legacy Of The Beast Tour była jedną z najlepiej sprzedających się tras ubiegłego roku. Warto odnotować, że Ironi bez problemu wypełnili Tauron Arenę, gdzie w sumie zagrali dwukrotnie: 27 i 28 lipca.

Czy czeka nas powtórka? Cóż, nie tak prędko. Ten rok Ironi spędzą w Ameryce. Jeśli wrócą do Europy – nastąpi to najprędzej w 2020 r.

Przypomnijmy: ostatnim albumem w dorobku Iron Maiden pozostaje „The Book of Souls” z 2015 r. Jest to jak na razie najdłuższe wydawnictwo grupy, na które składają się dwie płyty CD. Na „The Book of Souls” znajduje się również najdłuższy utwór Iron Maiden, trwająca 18 min. suita „Empire of the Clouds”.

Koszulki, czapki i i inne gadżety związane z Iron Maiden kupicie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Samuel Aguiar (CC BY 2.0)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV