Xentrix nie zagra w Polsce w 2021. Wydarzenie przesunięte na 2022

Ten rok miał obfitować w koncerty, na co oczywiście wciąż liczymy, ale kolejne wydarzenia wykruszają się z puli. To już pewne: angielscy thrasherzy z Xentrix nie zagrają w Polsce w 2021 r. Wydarzenie zostało przeniesione na 2022 r.

Xentrix 20 kwietnia miał wystąpić w krakowskim klubie Zaścianek w ramach trasy koncertowej „Re-infecting Europe 2021” promującej wydany nakładem Listenable Records album „Buty The Pain” z 2019 r. Koncert został jednak przesunięty o równy rok i odbędzie się 20 kwietnia 2022 r. Miejsce pozostaje bez zmian.

Wszystkie posiadane bilety zachowują swoją ważność w nowym terminie wydarzenia. Dokonywanie zwrotów i wymian biletów jest już możliwe w miejscu ich zakupu.

Xentrix to jedna z najbardziej uznanych angielskich kapel wykonujących thrash metal.

Kiedy thrash metal rządził w drugiej połowie lat 80. XX wieku, epicentrum tych rządów znajdowało się na zachodnim wybrzeżu USA. Thrash miał jednak również swoich godnych europejskich przedstawicieli. Angielski Xentrix był jednym z nich. Kapela narodziła się w 1988 r. i dość szybko podpisała papiery z Roadrunner Records. Mocny, techniczny thrash Anglików przypadł do gustu fanom również spoza Wysp.

Dzięki albumom „Shattered Existence” i „For Whose Advantage?” Xentrix odcisnął piętno na europejskim thrashu, w czym pomogły też trasy z Sabbat i Annihilator oraz stacja MTV. Kapela popełniła też świetną przeróbkę głównej piosenki z filmu „Ghostbusters”, przy okazji dopuszczając się jednak bezprawnego wykorzystania motywu wizualnego na singlu. Szczęśliwie bez poważnych konsekwencji. W jego obecnym wcieleniu są dwaj muzycy pamiętający początki zespołu: gitarzysta Kristian „Stan” Havard i perkusista Dennis Gasser.

Szczegóły przyszłorocznego koncertu Xentrix udostępniamy poniżej.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV