Wspólny utwór Chestera Benningtona i Marka Mortona w sieci

To jeden z ostatnich utworów nagranych przez Chestera Benningtona. Wokalista Linkin Park krótko przed śmiercią zaśpiewał na solowym albumie Marka Mortona, gitarzysty Lamb Of God. Efekt współpracy obu muzyków właśnie doczekał się premiery.

To Chester, jakiego pamiętamy – śpiewający mocno, eksplozywnie i przejmująco. Nieodżałowany frontman Linkin Park w kwietniu 2017 r. nagrał napisany z Markiem Mortonem z Lamb of God utwór „Cross Off”. Utwór miał trafić na pierwsze solowe wydawnictwo gitarzysty, które ostatecznie ujrzy światło dzienne w 2019 r. (datę premiery wyznaczono na 1 marca).

– Chester miał w zanadrzu ogromnie pokłady twórczej energii, kiedy przybył do studia. Moją pierwszą reakcją było: „Wow!” – przebieg współpracy z Benningtonem w wywiadzie dla „Metal Hammera” relacjonował Morton.

– Powiedział, że naprawdę spodobał mu się ten utwór i dogadaliśmy się, choć w zasadzie dopóki nie zaczęliśmy nagrywać, nie miałem okazji go poznać. Byłem pod wrażeniem, że facet na tym poziomie, w tym miejscu kariery, w którym się znajdował, ktoś o takiej pozycji i sławie przychodzi i traktuje to tak, jakby był to jego utwór albo utwór Linkin Park. Rozwaliło mnie to – wspomina Morton.

– To była krótka piłka. Kwadrans po tym, jak się spotkaliśmy, siedzieliśmy przy stole, każdy po swojej stronie, każdy ze skrawkami papieru i ołówkiem, wykreślając słowa i próbując różnych patentów. Kiedy numer był już skończony, wzięliśmy głęboki oddech i zaczęliśmy rozmawiać o bardziej osobistych sprawach, o całym tym gównie. I tak… Chester bardzo mnie zaskoczył – powiedział Morton.

Krótko po spotkaniu obu muzyków świat obiegła niespodziewana informacja o śmierci Benningtona. Ciało lidera Linkin Park zostało znalezione 20 lipca 2017 r. na terenie jego posiadłości w Palos Verdes Estate. Późniejszy raport podpisany przez lekarza sądowego hrabstwa Los Angeles oraz śledczych potwierdził najczarniejszy scenariusz: muzyk popełnił samobójstwo przez powieszenie.

Utwór nagrany przez Benningtona we współpracy z gitarzystą Lamb of God udostępniamy poniżej.

Oprócz Chestera Benningtona na albumie Marka Mortona pojawią się również m.in. Alissa White-Gluz (Arch Enemy) i Jacoby Shaddix (Papa Roach).

fot. JoeJoeJoe93 (CC BY-SA 3.0)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV