Wokalista Skillet z nowym projektem. Fight The Fury

Nowy, metalowy projekt przedstawia John Cooper, wokalista formacji Skillet. Pierwszy album Fight The Fury ukaże się jeszcze w tym roku. „To oblicze mnie i mojej muzyki, którego często nie pokazuję” – komentuje Cooper.

W obliczu sukcesów, jakie w ostatnich latach odniosła ekipa Skillet, naturalnym krokiem dla Johna Coopera byłoby skupienie się na swoim głównym zespole. Wokalista ma jednak inne plany i jeszcze w tym roku zamierza doprowadzić do premiery debiutanckiej płyty Fight The Fury, nowego projektu Coopera.

– Jestem nakręcony możliwością zaprezentowania Fight The Fury – komentuje Cooper. – To oblicze mnie i mojej muzyki, którego często nie pokazuję. Przypomina mi o momencie, gdy pierwszy raz usłyszałem metal i tym, dlaczego pokochałem tę muzykę. Jest surowa, szczera i emocjonalna.

– Fight The Fury jest dla tych fanów, którzy lubią cięższą stronę Skillet. Mam nadzieję, że poczują klimat utworów, które zrobiliśmy, bo to właśnie dla nich – dodał wokalista.

Jeszcze w tym roku Cooper zaliczy pierwszą trasę z Fight The Fury. Tournée odbędzie się na terenie Rosji.

– Jestem podekscytowany możliwością pokazania fanom z Rosji Fight The Fury. Świadomie zagramy nasze pierwsze koncerty na naszej pierwszej trasie właśnie w Rosji. Rosjanie to jedna z najlepszych publiczności na świecie. Wierzę, że polubią Fight The Fury. Nie mogę się doczekać tych występów. Zaskoczymy was! – zapowiada Cooper.

Przypomnijmy: „Unleashed”, ostatni album Skillet, ukazał się 5 sierpnia 2015 r. Do dziś grupa sprzedała przeszło 12 mln egzemplarzy swoich wydawnictw, dwukrotnie zdobywając nominację do nagrody „Grammy”. Ich podwójnie platynowy singiel „Monster” był ósmym najczęściej streamowanym rockowym utworem w USA; w chwili obecnej utwór ma ponad 100 mln odsłuchań na Spotify.

Utwór do odsłuchu udostępniamy poniżej.

Aktualny skład Skillet tworzą John Cooper, Korey Cooper, Jen Ledger i Seth Morrison.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV