Underground United: IdiotHead o kompilacji „UNtitled”

Stało się – pierwsze wydawnictwo Underground United trafiło do obiegu. Rebelianci polskiego podziemia rock/metal na krążku, który w założeniu ma pokazać bogactwo rodzimego undergroundu. O „UNtitled” i nagranym na potrzeby kompilacji utworze „Pysk” opowiada nam d’ z formacji IdiotHead.

Zespół IdiotHead pozdrawia ekipę i fanów RockMetalNews.pl. Jestem d’ i wspólnie z Wojtkiem Karasiem odpowiadaliśmy za mastering kompilacji „Untitled”.

d’ (IdiotHead)

1. Na „UNtitled” nagraliśmy utwór… Utwór pt. „Pysk” jest dopiero drugim utworem napisanym po polsku w historii IdiotHead. Napisałem muzykę do niego jeszcze przed nagraniem „Future Endings”, ale nie starczyło nam wtedy na niego czasu, czekał więc na tę okazję. Muzycznie i tekstowo „Pysk” ilustruje to, w jaką stronę teraz będziemy szli. Z jednej strony hałaśliwy i wybuchowy post-hardcore, z drugiej – smutne, elektroniczne przestrzenie. Na kompilacji, tak samo jak w życiu, IdiotHead może porwać 15 proc. ludzi, 15 proc. ludzi może zaciekawić, a fanów tradycji rocka i metalu raczej odrzuci. Tak to już jest i nie mamy z tym większego problemu.

2. Underground United to dla mnie… Underground United jako kolektyw i składanka, która z tego wyniknęła, to kolejna pozycja odhaczona na liście rzeczy, jakie chciałem zrobić od dawna. Składanka była moim pomysłem. Zaproponowałem go Ivanowi na jednym z pierwszych spotkań w sprawie kolektywu. Później Wojtek i ja forsowaliśmy niemal na siłę wymóg, że każdy band musi napisać na „UNtitled” nowy, nieopublikowany nigdzie numer. Dla mnie z artystycznego punktu widzenia ta płyta to strzał w dziesiątkę, z promocyjnego również. Niestety, jak widzę reakcję niektórych tradycyjnych mediów na tę inicjatywę, to mi słabo. Życie. Jestem szczególnie wdzięczny ekipie RockMetalNews.pl, że poświęciła Underground United tak wiele uwagi. Jesteście zajebiści. Dziękujemy!

3. W najbliższym czasie planujemy… IdiotHead pracuje nad płytą życia. Od sierpnia 2017 r. w zasadzie cały czas nagrywamy, rzeźbimy, kombinujemy. To potrwa jeszcze do kolejnego sierpnia. Potem będzie z tego płyta z Jowisza, którą jak zwykle skumają nieliczni. Nie możemy się doczekać.

4. Społeczności RockMetalNews.pl chciałbym powiedzieć… Pozdrawiamy ludzi RockMetalNews.pl i RockMetalShop.pl. Śledźcie Underground United i słuchajcie naszego podcastu bit.do/szuumy. To w zasadzie najważniejsze. Polecajcie naszą składankę wszystkim, którzy kochają alternatywną muzę. Peace!

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV