Tymczasowa zmiana w składzie Five Finger Death Punch

Jason Hook, gitarzysta Five Finger Death Punch, musi zrobić sobie przerwę. Muzyk potrzebuje czasu na dojście do siebie po operacji wycięcia pęcherzyka żółciowego. Na najbliższych koncertach zastąpi go Andy James.

O tym, że Jason Hook nie dokończy trasy MegaDeathPunch, zespół poinformował na Facebooku przed koncertem w Hamburgu, który odbył się 4 lutego.

„W związku z nieoczekiwanymi okolicznościami nasz brat Jason Hook dziś nie wystąpi. Potrzebuje dodatkowego czasu na dojście do siebie i musi wycofać się z bieżącej trasy, żeby było to możliwe. Ustaliliśmy zespołowo, że dobro Jasona jest dla nas teraz najważniejsze. Zdrowie na pierwszym miejscu” – czytamy w oświadczeniu Five Finger Death Punch.

„Na prośbę Jasona i z jego błogosławieństwem będziemy grać dalej trasę MegaDeathPunch. Zaprosiliśmy naszego przyjaciela Andy’ego Jamesa, który zgodził się wskoczyć do naszej kapeli, żeby dokończyć trasę za Jasona” – dodaje zespół

Andy James, który wziął zastępstwo za Hooka, to gitarowy wymiatacz, prowadzący własny kanał na YouTube. Muzyk przez lata udzielał się w heavymetalowym zespole Sacred Mother Tongue. Oprócz tego gitarzysta może pochwalić się udaną karierą solową. Na jego koncie znajduje się pięć autorskich albumów.

„Jak być może część z was już wie, zostałem poproszony przez Five Finger Deatch Punch, żeby dokończyć europejską trasę za Jasona Hooka, który zmierza do domu, żeby wyzdrowieć. Zrobię wszystko, co mogę, żeby utrzymać wysoki poziom, jaki chłopacy prezentują co wieczór na swoich koncertach” – na Instagramie komentuje James, podkreślając, że sam jest wielkim fanem Five Finger Death Punch.

Z Jamesem w składzie Five Finger Death Punch zagrają również koncert w Polsce. Five Finger Deth Punch wystąpią w Polsce wraz z Megadeth i Bad Wolves 12 lutego 2020 r.

Wydarzenie organizuje agencja Live Nation.

Licencjonowany merch Five Finger Death Punch, w tym koszulki, kubki i inne gadżety, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Markus Felix /PushingPixels (CC BY-SA 4.0)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV