Trasa hologramu Franka Zappy potwierdzona. Początek w 2018

Wszystko jasne. Frank Zappa będzie kolejnym artystą, którego z grobu wybudzi firma Eyelussion. Legendarny wizjoner rocka powróci z zaświatów na hologramie – i to jeszcze w 2018 r. Kto weźmie udział w trasie „The Bizzare World of Frank Zappa”?

Wygląda na to, hologram Dio przygotował grunt pod prawdziwą rewolucję w rockowym biznesie. Oto w trasę rusza kolejny nieżyjący od lat, legendarny gigant: Frank Zappa.

O planach „ożywienia” Zappy jeszcze w 2017 r. informowała firma Eyelussion – ta sama, która stworzyła hologram Dio.

– To dla nas zaszczyt powitać tak wielkiego i ważnego artystę w planach naszych hologramowych realizacji – o planach przywrócenia do żywych Franka Zappy opowiadał wówczas Jeff Pezzutti, szef Eyelussion. – Frank Zappa był niesamowitym muzykiem, niedoścignionym w swoich pomysłach, konfrontującym wiele różnych gatunków i inspirującym całe generacje artystów, którzy w kolejnych dekadach kształtowali brzmienie rocka i popu. Jesteśmy przede wszystkim fanami muzyki i nie możemy doczekać się rozpoczęcia pracy nad kolejnym projektem pozwalającym fanom doświadczyć na żywo czegoś ponadczasowego i ważnego.

Entuzjastycznie o projekcie wypowiadał się również Ahmet Zappa, syn lidera the Mothers of Invention.

– Jestem podekscytowany, że Frank Zappa ostatecznie wróci na scenę, grając swoje najbardziej znane utwory, jak również materiał nigdy wcześniej niepublikowany – projekt komentował jesienią Ahmet Zappa. Nie możemy doczekać się przywrócenia jego twórczości na scenę wraz z muzykami, z którymi uwielbiał grać.

Kim mieliby być ci muzycy? Wśród potencjalnych nazwisk od początku pojawiał się m.in. Steve Vai. I rzeczywiście – gitarzysta znajdzie się w live bandzie hologramu Franka Zappy. Skład uzupełnią m.in. wieloletni współpracownicy Zappy: Ray White, Mike Keneally, Scott Thunes, Robert Martin i Joe Travers, a także Warren Cuccurullo, Ian Underwood, Vinnie Colaiuta, Napoleon Murphy Brock i Arthur Barrow.

Jak potwierdza firma Eyelussion, trasa wystartuje w drugiej połowie 2018 r. Póki co nie wiadomo, jakie kontynenty obejmie i jak długo potrwa.

Przypomnijmy: Frank Zappa zmarł 4 grudnia 1993 roku na raka prostaty. Miesiąc wcześniej ukazał się ostatni album Zappy „The Yellow Shark”.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV