Tool z nowym utworem – pierwszym od ponad 10 lat!

Tool nie należy do zespołów, które swoje plany prezentują jasno. Podczas gdy fani spekulują, czy zespół wyda w końcu nowy album, grupa prezentuje premierowy utwór – pierwszy od ponad dekady!

Tool zawsze pozostawał tajemniczy, ale mętne informacje, jakie grupa przekazuje w kontekście nowej płyty, powoli przeradzają się w telenowelę. Wątek płyty wraca jak bumerang, ale konkretów wciąż brak, a finału w postaci jakiegokolwiek wydawnictwa Toola trudno się spodziewać.

Niewykluczone jednak, że właśnie jesteśmy świadkami zwrotu akcji. Tool opublikował w mediach społecznościowych zupełnie nowy utwór, który choć nie jest długi (trwa nieco ponad 3 sekundy), jest pierwszym premierowym utworem Toola od ponad 10 lat.

Prezentacja utworu jest związana ze startem Tool Music Clinics, warsztatów, które członkowie grupy w maju będą prowadzić w kilku amerykańskich miastach. W ramach warsztatów Danny Carey, Justin Chancellor i Adam Jones spotkają się z fanami, zdradzając tajniki brzmienia Toola.

Co z nowym albumem?

– Wszystko dobrze się składa. Wkrótce wchodzimy do studia, a w maju mamy do zagrania kilka koncertów – na początku 2018 r. wyjawił Danny Carey, perkusista Toola.

– Jest dużo utworów, które są już skończone – zapewniał wówczas muzyk.

Więcej informacji o nowym albumie Toola w marcu pojawiło się na oficjalnym fanpage’u zespołu, gdzie mogliśmy się dowiedzieć, że grupa rejestruje materiał w studiu, pracując pod okiem Joe Barresiego. Pozostaje zatem czekać.

Przedsmak premierowego materiału formacji udostępniamy poniżej.

Przypomnijmy: ostatnim longplayam w dorobku Toola pozostaje „10,000 Days” z 2006 r.

Merch Toola, w tym bestsellerowe koszulki i bluzy, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV