Tool przygotowuje teledysk. Reżyser klipu potwierdza

Wciąż nie jest jasne, czy w 2018 r. Tool wyda nowy album. Oficjalnych informacji wciąż brak, choć po sieci krąży kolejny znaczący przeciek. „Klip Toola powinien wyjść jakoś później w tym roku” – wygadał się Dominic Hailstone, blisko związany z Toolem reżyser.

Jeśli to prawda i Tool rzeczywiście już pracuje nad teledyskami, premiera pierwszej od ponad dekady płyty Toola jest kwestią czasu – i to krótkiego. To, o czym fani zespołu spekulują od miesięcy, potwierdził reżyser Dominic Hailstone, który informując o nowym klipie Toola, jasno dał do zrozumienia, że album grupy powstaje i wkrótce zostanie wydany.

– Klip Toola powinien wyjść jakoś później w tym roku – w wywiadzie udzielonym Yutani powiedział Hailstone.

– Adam Jones dał mi całkowitą wolność artystyczną, więc jedynym ograniczeniem był budżet – dodaje reżyser. – Mieliśmy dużo zabawy, próbując go przeskoczyć.

Na jakim etapie są prace nad nowym albumem Toola? Do tego Dominic Hailstone się nie odniósł, choć nieco wcześniej mówił o tym Danny Carey, perkusista grupy.

– Wszystko dobrze się składa. Wkrótce wchodzimy do studia, a w maju mamy do zagrania kilka koncertów – wyjawił Carey. – Mam nadzieję, że uda nam się mieć gotowy materiał przed tymi koncertami, chociaż na ten moment są to pobożne życzenia.

– Jest dużo utworów, które są już skończone – zapewnia perkusista. – Pałętamy się po Hollywood, ale też pracujemy. Prawie cały czas.

Co ciekawe, z fragmentami nowych utworów Toola miał już okazję zapoznać się Tom Morello, a także nasz rodak, Adam „Nergal” Darski, który bliskie spotkanie z Toolem i jego nowym materiałem opisał jako „niezwykłe doświadczenie”.

Przypomnijmy: w międzyczasie nie próżnuje Justin Chancellor, basista grupy, który gościnnie pojawił się w pierwszym singlu z pierwszej solowej płyty Glacy.

Więcej o singlu pisaliśmy w artykule: „Glaca pokazał pierwszy singiel. «Oni przyszli»”.

Merch Toola, w tym licencjonowane koszulki i bluzy, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV