Tom Morello wspomina Chrisa Cornella i Chestera Benningtona

Rok 2017 jeszcze się nie skończył, ale fani rocka raczej nie będą go dobrze wspominać. Do osób z przykrością patrzących na ostatnie miesiące, a zwłaszcza na samobójstwa Chrisa Cornella i Chestera Benningtona, zalicza się Tom Morello, który po raz kolejny wspomina zmarłych wokalistów.

– Nie sądzę, żebym kiedykolwiek otrząsnął się po tej stracie. Mamy tak dużo wspaniałych wspomnień – powiedział Tom Morello, wspominając Chrisa Cornella w wywiadzie dla nadającej z Detroit radiostacji WRIF. – Naprawdę jestem szczęśliwy, że mogłem… Zagraliśmy koncert z Audioslave, pierwszy od 12 lat. To było w na początku roku. Mogliśmy znów spotkać się jako przyjaciele i muzyczni współpracownicy. Cieszę się, że do tego doszło.

Gitarzysta, obecnie skupiony na działalności w supergrupie Prophets of Rage, odniósł się również do samobójczej śmierci Chestera Benningtona, która miała miejsce 20 lipca – niecałe 2 miesiące po śmierci Chrisa Cornella (Cornell powiesił się 18 maja – red.). Z Benningtonem Morello miał okazję współpracować w 2014 r., kiedy jako gość pojawił się na „The Hunting Party” Linkin Park.

– To jakiś obłęd. Okropna strata dla muzyki, ale też ogromna strata, bo… Może nie znałem Chestera aż tak dobrze, ale obaj byli naprawdę dobrymi ludźmi. Obaj odeszli nagle, zupełnie niespodziewanie – stwierdził Morello.

Jak zauważył muzyk, odejście obu wokalistów w tak krótkim czasie zmusi świat, by inaczej spojrzeć na problem depresji, a także na podobne schorzenia, którym powinno się poświęcać więcej uwagi.

– Nie jestem osobą, która zmaga się z depresją, nie mogę więc tego zrozumieć. Jeśli jednak znasz kogoś, kto ma problemy z uzależnieniem lub depresją, to naprawdę poważna rzecz. Zawsze upewnij się, że takie osoby wiedzą, że jesteś obok. Powinniśmy się nawzajem wspierać – do słuchaczy WRIF zwrócił się Morello.

Przypomnijmy: nowy i zarazem pierwszy album grupy Prophets of Rage ukaże się 15 września.

Oprócz Toma Morello skład zespołu tworzą: Tim Commerford (RATM/Audioslave), Brad Wilk (RATM/Audioslave), DJ Lord (Public Enemy), Chuck D (Public Enemy) i B-Real (Cypress Hill).

Najnowszy utwór Prophets of Rage udostępniamy poniżej.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV