System Of A Down ma gotowy materiał na nowy album

Po ponad 13 latach od wydania ostatniej płyty można mieć wątpliwości, czy członkowie System Of A Down są w stanie stworzyć coś nowego w najbliższym czasie. Optymistą w tej kwestii jest Shavo Odadjian. „Myślę, że to się wydarzy” – mówi basista grupy.

Niemoc twórcza w szeregach System Of A Down trwa od lat. W 2017 r. Serj Tankian wspominał wprawdzie, że zespół pracuje nad pierwszym od ponad dekady albumem, ale od tej pory nic spektakularnego się nie wydarzyło.

Niewykluczone jednak, że jesteśmy świadkami ciszy przed burzą. Shavo Odadjian, basista grupy, wciąż liczy na wielki come back System Of A Down. Jak podkreśla, zespół ma gotowy materiał na nowy album.

– Mogę to powiedzieć: mamy materiał, którzy przebije wszystko, co do tej pory zrobiliśmy. Szczerze mówiąc, nie mogę się doczekać, aż nagramy to i wypuścimy – w rozmowie z Consequence Of Sound zdradził Odadjian.

– To kwestia czasu – dodał basista. – Mam nadzieję, że stanie się to prędzej niż później. Napisaliśmy to razem. Daron (Malakian, gitarzysta System Of A Down – red.) przyniósł mnóstwo materiału. Ja z kolei przekazałem mu swoje rzeczy i razem nad nimi pracowaliśmy. Mam tego znacznie więcej niż to, co już jest gotowe do wypuszczenia. Powiedziałem Daronowi, że powinniśmy to dokończyć. On na to: „Tak, też chcę”.

– Myślę, że możemy to zrobić. Między nami nie stało się nic tak strasznego, żeby nie móc teraz pracować razem w studiu. Nic! Wszystko jest kwestią interpretacji, ale oni powinni po prostu zapomnieć o przeszłości i zrobić krok naprzód. Myślę, że to się wydarzy. Nie martwię się o to. W ogóle się nie martwię – podsumował muzyk, odnosząc się do konfliktu, do jakiego miało dojść między Daronem Malakianem a Serjem Tankianem.

Przypomnijmy: mimo że System of a Down w ostatnich latach koncertuje, grupa ostatni album wydała dokładnie 13 lat temu. Ostatnim wydawnictwem zespołu pozostaje „Hypnotize” z 2005 r., choć w tym samym roku ormiańska formacja wypuściła jeszcze jeden longplay – „Mezmerize”.

Merch System of a Down znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV