Steven Tyler wsparł budowę ośrodka dla dotkniętych przemocą dziewczyn

Steven Tyler, frontman i współzałożyciel Aerosmith, pojawił się na otwarciu nowo powstałego ośrodka dla kobiet dotkniętych przemocą seksualną. Nazwa ośrodka nawiązuje do utworu Aerosmith „Janie’s Got a Gun”. Wokalista wsparł jego budowę własnymi pieniędzmi.

Steven Tyler nigdy nie był aniołkiem. Muzyk uchodzi za archetyp rock’n’rollowego hulaki, a jego biografia obfituje w liczne skandale. Przed laty Tyler wywołał oburzenie m.in. głośnym romansem z młodą, 16-letnią Julią Holcomb, co skończyło się dla niego wieloletnią infamią. Dziś jednak muzyk daje się poznać z zupełnie innej strony.

Lider Aerosmith przekazał 500 tys. dolarów na budowę Janie’s House, ośrodka dla dziewczyn dotkniętych przemocą seksualną. Ośrodek powstał w Barlett w tanie Tennessee. Jego nazwa to nawiązanie do hitu Aerosmith z 1989 r. „Janie’s Got a Gun”. Nie jest to przypadkowe nawiązanie. Utwór opowiada historię dziewczyny mszczącej się na znęcającym się nad nią ojcem.

Rezydentki ośrodka Janie’s House, w którym jednorazowo może przebywać 14 dziewczyn, otrzymują wsparcie i pomoc terapeutów. Ośrodek już działa. Podczas ceremonii otwarcia Janie’s House oczywiście nie zabrakło wokalisty Aerosmith.

– To naprawdę dobrze robi mojemu sercu i mojej duszy – stwierdził muzyk, przecinając wstęgę. W ceremonii uczestniczyły również podopieczne ośrodka.

Powodem, przez który tu jestem, jest przemoc seksualna, jakiej doświadczyłam w wieku 3 lat – w rozmowie z obecnymi na miejscu reporterami CBS News powiedziała 14-letnia rezydentka ośrodka. – Dzięki Janie’s House mogę nauczyć się wiele o mojej przeszłości i dowiedzieć się, że nie tylko ja przez to przeszłam – dodała.

Relację z otwarcia ośrodka udostępniamy poniżej.

Przypomnijmy: w 2019 r. formacja Aerosmith będzie świętować 50-lecie. Nieoficjalnie mówi się, że dla Amerykanów będzie to okazja, by wyruszyć w kolejną ogólnoświatową trasę.

Ostatni polski koncert Aerosmith miał miejsce w 2017 r. w Tauron Arenie Kraków.

Merch Aerosmith znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Hans Westbeek (CC BY 2.0)

Steven Tyler opens home for abused girls, inspired by Aerosmith hit

WATCH: Steven Tyler just opened a home for abused girls named "Janie's House," which was inspired by the 1989 Aerosmith hit "Janie's Got A Gun" https://cbsn.ws/2UGsDD2

Opublikowany przez CBS News Wtorek, 5 lutego 2019

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV