Scorpions z hołdem dla Kory na koncercie w Łodzi

Scorpions mają za sobą kolejny koncert w Polsce. W czasie swojego występu legendarni hardrockowcy z Hanoweru postanowili poświęcić część swojego show zmarłej w miniony weekend Korze Jackowskiej.

Wiadomośc o śmierci jednej z najważniejszych postaci polskiego rocka dotarła do zespołu Scorpions, który w miniony weekend po raz kolejny zagrał w naszym kraju.

Występując w łódzkiej Atlas Arenie, grupa wykonała utwór „Send Me An Angel”. W ten sposób Scorpionsi złożyli hołd Korze Jackowskiej.

Wydarzenie relacjonuje agencja MJM Prestige, organizator koncertu: „To właśnie dla niej [dla Kory] zaświeciły światełka w telefonach, po czym zrobiło się magicznie”.

Nagranie tego wyjątkowego momentu udostępniamy poniżej.

Przypomnijmy: wiadomość o śmierci Kory pojawiła się na jej oficjalnym fanpage’u w sobotę, 28 lipca. Artystka od pięciu lat zmagała się z chorobą nowotworową.

Kora śpiewała w Maanam w latach 1976-2008. Urodziła się 8 czerwca 1951 r. w Krakowie. W 2014 r. została odznaczona przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego Bogdana Zdrojewskiego Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze – Gloria Artis” przyznawanym osobom szczególnie wyróżniającym się w dziedzinie twórczości artystyczne.

fot. Alfred Nitsch (CC BY-SA 3.0)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV