RusT z nowym, animowanym klipem. „Balloon”

RusT prezentuje animowany teledysk do utworu „Balloon”. To drugi singiel promujący najnowszy album poznaniaków pt. „Night Will Fall”, który trafił do obiegu wraz z końcem października.

Drugi krążek zwycięzców Eliminacji do Pol’and’Rock Festival 2018 ukazał się 28 października nakładem Good Time Records. Na wydawnictwo trafiło 11 premierowych utworów, wśród nich „Balloon”, który właśnie doczekał się animowanego klipu, zrealizowanego przez Grzegorza Leszczyńskiego.

To drugi singiel promujący album „Night Will Fall”. Tuż przed jego premierą krążek zapowiadał klip do utworu „Order”, który dotarł do 2 miejsca listy TurboTop Antyradia.

– Ta płyta wymaga trochę od słuchacza – przyznał Michu Przybylski, wokalista RusT, komentując dla nas „Night Will Fall” przy okazji premiery płyty w CK Zamek w Poznaniu. – Jeżeli ktoś sięga gdzieś dalej albo jest fanem rock’n’rolla, doceni ten album pod względem muzycznym, ale też lirycznym. Teksty, które zawarliśmy na płycie, napisaliśmy razem, co jest przepięknym doświadczeniem dla mnie jako wokalisty.

– Na „Night Will Fall” jest niespodzianka, której nie zdradzę, ale której można się doszukać, jeśli się płytę rzeczywiście przesłucha – dodał frontman RusT. – Jest to coś, co nawiązuje do rdzennego rocka, do tego, jak się wydawało płyty w latach 70. Zachęcam do słuchania!

„Night Will Fall” to drugi album w dorobku RusT. Debiutancki „White Fog” ukazał się w 2014 r. Grupa, której brzmienie nawiązuje do rocka lat 60. i 70., nadając mu przy tym świeży powiew współczesności, jest laureatem Jarocin Festiwalu, Eliminacji do Przystanku Woodstock, legendarnej Muzycznej Jesieni w Grodkowie i Eliminacji do Pol’and’Rock Festival, a także jedynym polskim zespołem zakwalifikowanym do MTV Europen Music Awards w Belfaście.

RusT mają na koncie występy m.in. na Orange Warsaw Festival i Masters of Rock w Czechach, na przestrzeni lat dzieląc scenę z takimi zespołami, jak Judas Priest, Muse czy Rival Sons.

Nasz materiał video o „Night Will Fall” znajdziecie via [link]

Świeżo opublikowany klip do „Balloon” udostępniamy poniżej.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV