Rob Halford o metalu. „Potrafi przełamywać bariery”

Rob Halford to prawdziwy ambasador metalu. Frontman Judas Priest jest przekonany, że muzyka metalowa potrafi zacierać społeczne podziały. Jako przykład Halford podaje swój zespół.

Rob Halford wiele wie o przełamywaniu barier. Otwarcie przyznając się do homoseksualizmu przeszło dwie dekady temu (Halford zrobił to na antenie MTV w 1998 r. – red.), muzyk rzucił wyzwanie całej branży muzycznej. Choć dziś jest osobą w pełni akceptowaną i poważaną, Halford wciąż nie pozostaje obojętny na problem braku tolerancji.

– Przełamywanie barier i burzenie murów to niesamowity temat – w rozmowie z nowojorską radiostacją Q103 stwierdził wokalista. – W Ameryce jest mnóstwo różnych podziałów, różnych murów. Co robią mury? Dzielą ludzi. Mury tworzą zmowę milczenia. Wspaniałą rzeczą, którą od zawsze jest w stanie robić muzyka, jest burzenie murów. W muzyce chodzi o komunikację. O komunikowanie się z innymi ludźmi poprzez utwory, które kochamy, poprzez koncerty, na które chodzimy.

– Kiedy metalowcy się schodzą, zawsze piją piwo na parkingu, zanim pójdą na koncert Judas Priest. Wiem, że rozmawiają o innych rzeczach niż muzyka. To normalna, ludzka rzecz. Ale to wspaniale, że metal potrafi przełamywać bariery, nienawiść, nietolerancję czy jakiekolwiek inne uprzedzenia. Nasza metalowa społeczność potrafi kochać innych i pomagać sobie w trudnych chwilach – nie ma wątpliwości Halford.

– To wspaniały aspekt bycia maniakiem metalu i nie chodzi wyłącznie o Judas Priest, ale o fakt, że są nas na świecie miliony i że robimy świetne rzeczy poprzez muzykę, którą kochamy – zakończył frontman Judas Priest.

Judas Priest to niekwestionwani pionierzy heavy metalu. Zespół istnieje nieprzerwanie od 1969 r. O tym, że po niespełna pół wieku na scenie Judasi pozostają w wyśmienitej formie, polska publiczność miała okazję przekonać się w 2018 r. Judas Priest dwukrotnie odwiedzili nasz kraj – 13 czerwca, grając halowy koncert w katowickim Spodku, a także 3 sierpnia na Pol’and’Rock Festivalu (eks-Przystanku Woodstock).

Merch Judas Priest, w tym bestsellerowe wzory koszulek, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV