Richard Kruspe pełen obaw przed przyszłoroczną trasą Rammstein

Stadionowa trasa Rammstein zapowiada się jako wielkie wydarzenie. Fani już zacierają ręce, ale Richard Kruspe, gitarzysta niemieckiej formacji, jest pełen obaw. „Mam mieszane uczucia” – przyznaje muzyk.

Richard Kruspe ma przed sobą premierę trzeciej płyty Emigrate, pobocznego projektu, który zadebiutował w 2007 r. Promując mający ukazać się 30 listopada album „A Million Degrees”, gitarzysta udziela licznych wywiadów. W rozmowie z kanałem Kaaos TV Kruspe wypowiedział się na temat stadionowej trasy, jaka w przyszłym roku czeka go z kolegami z Rammstein.

– Mam mieszane uczucia. Oczywiście, nie mogę się doczekać, żeby to zrobić, bo nigdy nie graliśmy takiej trasy. Jest to dla nas kolejny krok – zaznaczył Kruspe, po chwili jednak dodając: – Z drugiej strony to ogromna odpowiedzialność. Jesteśmy nastawieni na występy na bardzo wysokim poziomie, a przez to… Jesteśmy w trakcie przygotowań. Zorientowaliśmy się już, że na stadionie jest zupełnie inaczej.

– Wszystko jest inne – podkreśla muzyk. – Musisz myśleć inaczej. Musisz np. radzić sobie ze światłem dziennym. Trzeba to wszystko brać pod uwagę i nie jest to łatwe. Cały czas myślę o tym, co można, a czego nie.

– Na tym etapie jestem bardzo, bardzo szczęśliwy, że jest jeszcze pięciu innych gości, którzy się nad tym głowią. Wolę nie być z tym sam – podsumował Kruspe.

Przypomnijmy: Rammstein jest na finiszu prac nad nowym albumem. Jeszcze w tym roku ma wystartować miks całości. Zajmie się nim Rich Costey, producent współpracujący m.in. z Muse i Rage Against The Machine.

W Polsce Rammstein wystąpi 24 lipca na Stadionie Śląslim w Chorzowie. Wydarzenie będzie częścią trasy promującej nowy album grupy.

Koncert znajdziecie w naszej najnowszej rozpisce koncertów na przyszły rok.

Płyty, koszulki oraz książkę „Rammstein – Die Band” autorstwa Łukasza Dunaja znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV