Rammstein udostępnił fragmenty dwóch nowych utworów

Rammstein na dobre rozpoczął promocję długo wyczekiwanej, nowej płyty. Niemcy udostępnili surowe riffy dwóch nowych utworów, które znajdą się na ich najnowszym albumie.

„Pierwsze dźwięki!” – na swoim fanpage’u pisze Rammstein, udostępniając trzy nagrania. Pierwsze to fragment „Deutschland”, pierwszego singla zapowiadającego nadchodzące wydawnictwo niemieckiej formacji. Drugie i trzecie to riffy nowych utworów: „Radio” i „Zeig Dich”.

Choć są to wciąż surowe fragmenty, warto je sprawdzić. Całą playlistę udostępniamy poniżej.

Nadchodzący album Rammstein, promowany singlem „Deutschland”, będzie pierwszym wydawnictwem zespołu od czasu wydania „Liebe ist für alle da” w 2009 r. Krążek ma trafić do sprzedaży 17 maja. Premierowy materiał niemieckiej formacji ma przynieść dużo zmian w formule twórczości Rammstein.

– Muzycznie jest bardziej bogato, jeżeli chodzi o melodie i harmonie – nowy materiał w wywiadzie dla portalu United Rock Nations komentował niedawno Richard Kruspe. – Zależało mi na tym, bo w przeszłości kiedy mówiło się o Rammstein, każdy zwracał uwagę na całe to show, ogień itd. Nikt nie mówił o muzyce, co dla mnie jako dla autora muzyki, było jak policzek. To dla mnie ważne, że zrobiliśmy krok naprzód.

– Dla mnie proces tworzenia tej płyty był czymś, z czego jestem bardzo zadowolony – zaznaczył gitarzysta. – Udało nam się odbudować pewien rodzaj szacunku, który utraciliśmy w przeszłości. Przypominało mi to trochę to, jak było na początku Rammstein.

– Powiedziałbym, że to Rammstein w wersji 3D – podsumował Kruspe.

Z nowym materiałem Rammstein wystąpi w Polsce 24 lipca na Stadionie Śląslim w Chorzowie. Wydarzenie będzie częścią trasy promującej nowy album grupy. Na ten po premierze „Deutschland” czekamy jeszcze bardziej.

Płyty, koszulki oraz książkę „Rammstein – Die Band” autorstwa Łukasza Dunaja znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV