Rammstein kończy prace nad nowym albumem

Rammstein kończy prace nad nowym albumem. Większość ścieżek zostało już zarejestrowanych, a postępami prac zespół chwali się na Facebooku. Całość ma być gotowa w pierwszej połowie 2019 r.

Premiera kolejnej płyty niemieckich gigantów industrialnego metalu coraz bliżej. Rammstain ma przed sobą ostatnie szlify w studiu, o czym grupa poinformowała w mediach społecznościowych.

– Prawie zrobione – informuje zespół, publikując świeże zdjęcia ze studia w Mińsku, gdzie powstaje siódmy longplay formacji. Fotografie ilustrują prace nad partiami orkiestry i chóru, co oznacza, że Rammstein znów stawia na rozbudowaną formę.

Niewykluczone, że nadchodzący album będzie ostatnim wydawnictwem w dorobku Niemców. To, czy Rammstein porzuci tworzenie nowej muzyki, nie jest jeszcze przesądzone, ale tego właśnie spodziewa się Richard Kruspe, gitarowy filar grupy.

– Z jakiegoś powodu przeczuwam, że to ostatnie nagranie, jakie zrobimy – w 2017 r. wyznał gitarzysta. – Być może będzie inaczej, ale mam takie przeczucie, dlatego chciałbym dać z siebie 200 proc. na nowej płycie. Kiedy słucham tego materiału, dostrzegam potencjał. Jestem bardzo zadowolony z tego, nad czym teraz pracujemy. Nie mogę doczekać się początku sesji nagraniowych w przyszłym roku.

Warto odnotować, że nadchodzący album będzie pierwszym longplayem formacji od
2009 r., kiedy ukazał się ostatni longplay Rammstein „Liebe ist für alle da”.

– Byłem bardzo sceptyczny, jeżeli chodzi o powrót do studia z Rammsteinem – powiedział Kruspe. – Pracując razem nad ostatnią płytą, mało co się nie rozpadliśmy. To zawsze bardzo stresujący i bolesny proces.

– Zaczęliśmy ok. 2 lata temu i mogę powiedzieć, że granie z chłopakami było czymś bardzo naturalnym i przyniosło nam dużo zabawy – podkreśla muzyk. – Od tego czasu stworzyliśmy ok. 30 pomysłów. Pomysłów, nie utworów. W jakiś sposób udało nam się wrócić do początków, do czasów, kiedy do tworzenia nowych rzeczy podchodziliśmy z entuzjazmem. Ostatnimi czasy tak nie było. Wróciliśmy do układu, w którym każdy w zespole jest szanowany. To trochę tak, jak byśmy znowu zaczynali od zera. Jest to ciekawe uczucie – zakończył Kruspe.

Nowy album Rammstein najprawdopodobniej ukaże się w pierwszej połowie 2019 r. Już od jakiegoś czasu wiadomo, że zespół wymieni całą ekipę producencką, a to oznacza, że nadchodzące wydawnictwo będzie pierwszym albumem Rammsteina, który nie został wyprodukowany przez Jacoba Hellnera.

Ostatnim wydawnictwem Rammsteina jest koncertowe DVD „Rammstein: Paris” z maja br.

Płyty, koszulki oraz książkę „Rammstein – Die Band” autorstwa Łukasza Dunaja, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV