Rammstein jako początkująca kapela. Zobacz archiwalne nagranie

Rammstein to zespół, który w swoich działaniach imponuje rozmachem. Zastanawialiście się kiedyś, jak Niemcy brzmieli i wyglądali, zanim stali się światowymi gwiazdami? Możecie być zaskoczeni!

Każda kapela przechodzi przez etap, kiedy szuka rozgłosu, sprawdzając się w undergroundowych klubach, niekiedy będących ekstremalnie obskurnymi spelunami. Tego rodzaju chrzest bojowy przechodzą również ci najwięksi, choć nie zawsze jest to udokumentowane. Od czasu do czasu jednak na jaw wychodzą archiwalne materiały, które przypominają nam, że nie święci garnki lepią.

Rammstein to zespół kochający rozmach. Ogromne koncerty, oprawa godna największych gwiazd rocka i prawdopodobnie najbardziej spektakularna pirotechnika w branży – koncerty Niemców robią niesamowite wrażenie. Wysokobudżetowe teledyski, kosztujące krocie akcje promujące kolejne płyty, by wspomnieć o kursującej po Europie ciężarówce Der Rammstein-Truck czy wysłaniu nad USA własnego sterowca – mało który zespół może dorównać Rammstein skalą działań, ale członkowie Rammstein wcale nie zaczynali jako gwiazdy, co właśnie przypomniał popularny serwis Loudwire.

Redakcja Loudwire odkopała nagranie, które niedawno pojawiło się w dokumencie o niemieckiej scenie niezależnej lat 90. „Achting! Wir Kommen”. W filmie nie zabrakło oczywiście Rammstein. Założony w 1994 r. w Berlinie zespół zaczął od koncertów w klubach. Jak wówczas radziła sobie kapela Tilla Lindemanna, zobaczycie poniżej. Dla wielu z was widok Rammstein w wersji bez make-upu będzie szokiem.

Czy w połowie lat 90. Rammstein miał już zadatki na wielką światową gwiazdę? Ocena należy do Was. Jedno jest pewne: w tak minimalistycznej odsłonie pewnie już nigdy nie zobaczymy herosów nurtu Neue Deutsche Härte.

Przypomnijmy: Rammstein nie zagra w Polsce w lipcu. Zespół przełożył zaplanowany koncert na przyszły rok. Wydarzenie odbędzie się 17 lipca 2021 r. w Warszawie.

Merch Rammstein znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV