Post metal akustycznie. Nowy album Weesp

Białoruska alternatywno/post metalowa formacja Weesp powraca z nowym albumem. Zespół zapowiada premierę akustycznej płyty, na którą złożą się utwory z ciepło przyjętych w Polsce wydawnictw „The Void” i „Black Sails”.

Pochodząca z Mińska na Białorusi grupa Weesp dała się już poznać polskim słuchaczom. Jej dwie pierwsze płyty cieszyły się nad Wisłą dużą popularnością. Tym razem zespół postanowił nieco zaskoczyć fanów i zaprezentować pełnowymiarowy album akustyczny.

– Tytuł płyty to „Crystal Clean Waters” – tłumaczy Dmitry Budko, basista Weesp. – Ma on odnosić się do krystalicznie czystego dźwięku instrumentów akustycznych.

Na „Crystal Clean Waters” znajdzie się 7 utworów wybranych z dwóch poprzednich albumów Weesp i nagranych w wersjach akustycznych oraz dwa bonusowe kawałki zarejestrowane podczas koncertu promującego ostatnie wydawnictwo białoruskiego zespołu w Mińsku.

Trailer „Crystal Clean Waters” udostępniamy poniżej.

Formacja Weesp powstała w Mińsku na Białorusi w 2008 r. Twarde, ciężkie brzmienie w połączeniu z najnowocześniejszymi trendami w elektronice przysporzyły grupie słuchaczy w całej Europie. Zespół wydał dotychczas 8 singli, 3 epki oraz 2 albumy. Ostatni „Black Sails” ukazał się w 2018 r.

Zespół wielokrotnie koncertował w Polsce. Ostatnie polskie koncerty Weesp miały miejsce na początku 2019 r.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV