Piotr Metz i Piotr Kaczkowski odchodzą z Trójki

Zamieszania w radiowej Trójce ciąg dalszy. Z rozgłośnią żegnają się Piotr Metz i Piotr Kaczkowski. To efekt trzęsienia ziemi w Polskim Radiu wywołanego przez nowy singiel Kazika „Twój ból jest lepszy niż mój”.

Po tym, jak nieoczekiwanie usunięto ostatnie notowanie Listy Przebojów Radiowej Trójki, które wygrał atakujący obóz władzy nowy singiel Kazika, z Trójki w lawinowym tempie zaczęli odchodzić kolejni dziennikarze. Pierwszy wypowiedzenie złożył Marek Niedźwiecki. Wystarczyło kilka dni, a z rozgłośnią pożegnały się kolejne legendy.

Dyrektorem muzycznym Trójki nie jest już Piotr Metz, który zagrał va banque. Metz pokazał nocnego SMS-a od dyrektora radiowej Trójki Tomasza Kowalczewskiego. W zaprezentowanej przez Metza wiadomości Kowalczewski pisał: „Piotrze, dopilnuj, aby piosenka, o której rozmawialiśmy, nie była na antenie”. Chodziło oczywiście o „Twój ból jest lepszy niż mój”.

Chwilę po ujawnieniu przez Metza skandalicznego SMS-a z Trójki odszedł również Piotr Kaczkowski. Legendarny dziennikarz wystosował oświadczenie, podkreślając, że Trójka przez wiele lat była jego domem.

„Marzyłem, że tak będzie zawsze. Niestety, od szeregu już lat, dzień po dniu, coraz bardziej blakły i więzły mi w gardle. Decyzja dojrzewała więc we mnie od dawna. Dziś chciałbym państwu podziękować za lata wsparcia, wspólnych wzruszeń, dzielenia się muzyką i słowem. Miałem piękne życie radiowe. Mam nadzieję, że jeszcze wróci. W Trójce kierowanej z miłością i szacunkiem przez kompetentnych ludzi” – napisał Kaczkowski.

To kolejna afera w Polskim Radiu w tym roku. W marcu pożegnali się z nim m.in. Anna Gacek i Wojciech Mann. Ich odejście z Trójki spotkało się z ostrą reakcją słuchaczy, którzy nie mają wątpliwości, że Trójka bez swoich czołowych osobowości obniżyła poziom i stała się upolityczniona.

Co dalej z rozgłośnią? Obóz władzy wydaje się nieprzejednany. Cenzurę w Trójce broni Mateusz Morawiecki. Problemu nie widzi też Krzysztof Czabański, szef Rady Mediów Narodowych, powołującej i odwołującej zarząd Polskiego Radia. Dla większości słuchaczy to koniec Polskiego Radia.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV