Basista System Of A Down o nowym albumie grupy. „Nie wiem, o co tu chodzi”

Członkowie System Of A Down przyzwyczaili fanów do ciszy. Choć temat nowej płyty zespołu od czasu do czasu powraca, wciąż brak jakichkolwiek konkretów. „Nie wiem, o co tu chodzi” – przyznaje basista grupy Shavo Odadjian.

W 2017 r. Serj Tankian wspominał, że System Of A Down pracuje nad pierwszym od ponad dekady albumem. Niestety, wygląda na to, że w szeregach zespołu niemoc twórcza trwa w najlepsze. W najnowszym wywiadzie dla radiostacji KROQ-FM wszystko potwierdził basista Shavo Odadjian.

– Gdyby to zależało ode mnie, zrobiłbym to teraz, ale tak niestety nie jest. Do tanga potrzeba całej czwórki – o możliwości nagrania płyty przez SOAD wypowiedział się Odadjian. – Mam nadzieję, że do tego dojdzie, bo mamy mnóstwo materiału. Mamy materiał z ostatnich 10-12 lat. Każdy z nas coś pisze. Ja mam tego dużo, Daron tak samo. Wiem, że Serj też. Ale nie wiem, czy będziemy w stanie razem pracować. Nie wiem, o co tu chodzi. Mam nadzieję, że to się wydarzy.

– Nadal się kochamy. Nie jest tak, że ktoś zrobił coś złego albo że ktoś jest na kogoś zły. Nie takiego się nie stało. To po prostu kwestia natury artystycznej – dodał basista SOAD, odnosząc się do głosów, według których pomiędzy członkami zespołu panuje zła atmosfera.

– Tak jak nie mogę zmusić kogoś, by wyszedł na scenę, tak samo nie mogę ciągnąć kogoś na siłę do studia. Nikomu nie wyszłoby to na dobre. Wszystko musi dziać się naturalnie – zakończył muzyk.

Przypomnijmy: mimo że System of a Down w ostatnich latach koncertuje, grupa ostatni album wydała ponad 10 lat temu. Ostatnim wydawnictwem zespołu pozostaje „Hypnotize” z 2005 r.

Merch System of a Down znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV