Pearl Jam promuje nowy album „Gigaton”? Tajamnicza zapowiedź

Ten rok może należeć do Pearl Jam. Zespół w tajemniczy sposób zapowiada nowy projekt „Gigaton”. Fani spekulują, że „Gigaton” to tytuł kolejnej płyty popularnej formacji, która już w 2019 r. potwierdziła, że pracuje nad nowym materiałem.

Ostatni premierowy utwór Pearl Jam ukazał się w 2018 r. Singiel „Can’t Deny Me” nie był jednak zapowiedzią żadnego większego wydawnictwa grupy, której ostatni album („Lightning Bolt”) ukazał się w 2013 r.

Przed rokiem członkowie Pearl Jam informowali, że są na półmetku prac nad kolejnym albumem. Czy właśnie jesteśmy świadkami początku procesu jego promocji? Wiele na to wskazuje. W ostatnich dniach zespół opublikował w mediach społecznościowych tajemnicze grafiki, zapraszając na swoją zmodyfikowaną stronę. Na stronie pojawiła się mapa z wyszczególnionymi lokalizacjami. Fani błyskawicznie je sprawdzili. Okazało się, że w miejscach wskazanych przez zespół pojawiły się billboardy z tajemniczym napisem „Gigaton”.

Zespół udostępnił także aplikację, po której zainstalowaniu można zobaczyć topniejącą górę lodową. Wszystko składa się w całość, ilość topniejącego lodu mierzy się bowiem w gigatonach.

Czy „Gigaton” to tytuł nowej pyty Pearl Jam? Część fanów zespołu nie zakłada innego scenariusza. Wkrótce z pewnością dowiemy się więcej.

Tajemniczy post Pearl Jam udostępniamy poniżej.

Przypomnijmy: w 13 lipca w Krakowie czeka nas koncert Pearl Jam. Zespół wystąpi w Tauron Arenie.

Wydarzenie organizuje agencja Live Nation.

Płyty Pearl Jam, koszulki oraz inne gadżety związane z zespołem znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Danny Clinch

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV