Parkway Drive kończy prace nad szóstym albumem

Dobra wiadomość dla fanów formacji Parkway Drive. Australijscy mistrzowie nowoczesnego metalcore’u zamknęli się w studiu, by nagrać następcę świetnie przyjętego „Ire” z 2015 r. „W 2018 r. wszystko pójdzie o krok dalej” – nie ma wątpliwości Winston McCall, frontman grupy.

Nie spodziewamy się, by Parkway Drive wypuścili szósty longplay przed trasą, w ramach której 15 czerwca zagrają we Wrocławiu. To jednak wcale nie oznacza, że krążek nie ukaże się w 2018 r.

Wręcz przeciwnie – jeszcze w 2017 r. z obozu grupy docierały informacje, że australijska ekipa nowy materiał ma ukończony w 70 proc. Teraz wszystko jest już na finiszu, sam zespół zaś dzieli się zdjęciami z ostatnich sesji nagraniowych. Potencjalnie jako datę premiery płyty wymienia się drugą połowę roku.

– Zamierzamy podnieść poprzeczkę – w wywiadzie dla „Metal Hammer” zapewnia Winston McCall, wokalista Parkway Drive. – Wydanie „Ire” [poprzedniego albumu grupy – red.] kosztowało nas dużo pracy, ale była to część znacznie większego planu. W 2018 r. wszystko pójdzie o krok dalej.

– Na przestrzeni ostatnich kilku lat nabraliśmy rozpędu – wyjaśnia wokalista. – Chcemy to wykorzystać, robiąc to we właściwy, uczciwy sposób. Nie zamierzamy tracić czasu. Są oczekiwania względem tego, co możemy zrobić i jakie mamy obecnie możliwości.

– Nie będziemy dryfować przy brzegu. Nasz cel to zabranie was na szerokie wody – kończy McCall.

Przypomnijmy: Parkway Drive istnieje od 2003 r. Swoją drogę zespół rozpoczął w garażu domu zwanego „Parkway House”. Grupa debiutowała splitem nagranym wspólnie z I Killed the Prom Queen. W chwili obecnej australijska formacja w dorobku 5 albumów oraz status jednego z najważniejszych składów metalcore’u XXI w.

Bilety na polski koncert Parkway Drive znajdziecie na stronie P.W. Events, a także w serwisach: Biletomat, Ticketpro, Eventim i eBilet.. Szczegółowo o koncercie pisaliśmy w artykule: „Parkway Drive w Polsce w 2018! «Core’owa impreza roku»”.

Po merch Parkway Drive zaglądajcie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Andreas Lawen (CC BY-SA 3.0)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV