Oli Sykes i inni pożegnają Chestera Benningtona

Wiemy, kto pożegna Chestera Benningtona na specjalnym koncercie, który od dłuższego czasu zapowiadają członkowie Linkin Park. Podczas wydarzenia mającego odbyć się 27 października w Los Angeles wystąpią m.in. Oli Sykes z Bring Me The Horizon, MGK oraz muzycy takich zespołów, jak Avenged Sevenfold, Korn i System Of A Down.

„Chcieliśmy podziękować fanom z całego świata za wszystkie dowody miłości, które pozwoliły nam przetrwać przez ten niesamowicie trudny okres – w niedawnym oświadczeniu zwracali się do fanów członkowie Linkin Park, zdradzając chęć organizacji wielkiego koncertu ku czci Chestera Benningtona.

Wiadomo już, że wydarzenie, którego pełna nazwa to: „Linkin Park And Friends Celebrate Life In Honor Of Chester Bennington”, odbędzie się 27 października w Los Angeles w amfiteatrze Hollywood Bowl. Dla Linkin Park będzie to pierwszy publiczny występ po śmierci Chestera Benningtona.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami zespołowi towarzyszyć będą goście. Wśród nich znajdą się Oli Sykes z Bring Me The Horizon, raper Machine Gun Kelly, wokalistka Kijara, z którą Linkin Park nagrał singiel „Heavy”, a także członkowie formacji Avenged Sevenfold, Blink 182, Korn i System Of A Down.

Dalsze szczegóły wydarzenia mamy poznać wkrótce.

Chester Bennington zmarł 20 lipca w wieku 41 lat. Jego śmierć miała charakter samobójczy.

Wciąż nie wiadomo, czy Linkin Park postanowi wznowić działalność bez zmarłego wokalisty. Jak dotąd nie padło oficjalne stanowisko w tej sprawie.

Do Linkin Park Chester Bennington dołączył w 1999 r. Z zespołem odniósł wiele sukcesów, m.in. trafiając do zestawień najważniejszych wokalistów rockowych wszech czasów.

Ostatnim klipem, jaki wokalista nagrał z Linkin Park, jest opublikowany kilka godzin przed jego śmiercią „Talking to Myself”. Utwór znalazł się na „One More Light” – ostatnim albumie wydanym przez grupę. Krążek ukazał się w marcu 2017 r.

fot. Stefan Brending (CC BY-SA 3.0)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV