Nowy utwór A Perfect Circle. Wkrótce pierwszy album od 13 lat?

Nieoczekiwaną premierę nowego utworu serwuje słuchaczom grupa A Perfect Circle. „The Doomed” to jasny komunikat – nowy album formacji rzeczywiście jest w drodze, a znając branżowe realia, jego premiera może być kwestią kilku najbliższych miesięcy!

„Właśnie podpisaliśmy nowy kontrakt z BMG! Nie możemy doczekać się zaprezentowania wam nowego materiały. Nowy APC w 2017 r.” – informował niedawno Billy Howerdel, gitarzysta A Perfect Circle. I choć podobne wieści przekazał John Cohen z BMG, ostatecznie zespół zaprzeczył, jakoby jeszcze w tym roku miał wydać następcę albumu „Emotive”.

Ale obóz A Perfect Circle znów zbija z tropu. Dowodzony przez Maynarda Jamesa Keenana zespół właśnie zaprezentował nowy utwór – a ten brzmi jak nowy początek dla A Perfect Circle.

Świeżo opublikowany singiel „The Doomed” sprawdzicie poniżej.

Przypomnijmy: „Emotive”, ostatni album wydany przez A Perfect Circle, ukazał się w 2004 r. „The Doomed” jest więc pierwszym premierowym materiałem grupy od 13 lat.

Warto odnotować również, że zespół przygotowuje się do pierwszej od 6 lat trasy, w ramach której zagra ponad 20 koncertów w Stanach Zjednoczonych (pierwszy odbędzie się 21 października w Sacramento). Plany A Perfect Circle odnośnie europejskich koncertów nie są znane.

Skład A Perfect Circle obok wspomnianych Billy’ego Howerdela i Maynarda Jamesa Keenana tworzą: James Iha (gitara), Matt McJunkins (gitara basowa) i Jeff Friedl (perkusja). Merch grupy dostępny na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV