Nowy teledysk Comy. „Proste decyzje” w klimacie szkolnej potańcówki

Coma przypomina o sobie nowym klipem – i zaprasza na szkolną potańcówkę. „Proste decyzje” to kolejny singiel promujący „Metal Ballads vol. 1”, najnowszy album łódzkiej formacji wydany jesienią 2017 r.

– Byłem fanem serii składanek, które pojawiały się w latach 90. i które nazywały się „Metal Ballads” – genezę tytułu najnowszej płyty Comy w niedawnym wywiadzie wyjaśniał nam Piotr Rogucki, frontman Comy. – Chciałem stworzyć album, którego tytuł nie będzie sugerował żadnej interpretacji, jak było zawsze, nie licząc może „Czerwonego albumu”. Dodatkowo na tę nazwę naprowadziła mnie nazwa zespołu Eagles of Death Metal, którzy z metalem mają tyle samo wspólnego, co nasz album.

„Metal Ballads vol. 1” odsłania nowe oblicze Comy – mniej oczywiste, bardziej eksperymentalne i mocno unowocześnione. Duży wkład w jego ukształtowanie miał Paweł Cieślak, łódzki producent, który pracę nad krążkiem zakończył jako etatowy członek zespołu.

– Zespół w składzie pierwotnym chciał gruntownej przebudowy estetycznej wykonywanej i komponowanej muzyki. Moim zadaniem było bardziej doszlifowanie tej chęci rewolucji niż wprowadzanie jej – tłumaczy Paweł i zaznacza: – Nie była to krwawa rewolucja, nie było to nic narzuconego.

– Brzmieniowa jednolitość albumów jest mi daleką ideą – eklektyzm „Metalowych Ballad” komentuje producent. – To bardzo naturalny proces, że każdy utwór ma swój własny mianownik, w związku z czym cała płyta wydaje się eklektyczna, choć tak naprawdę jest spójna.

Na kolejny singiel Coma wybrała utwór „Proste decyzje”. Nie sądzimy, by rzeczywiście była to prosta decyzja, bo nośnych utworów na „Metal Ballads vol. 1” zdecydowanie nie brakuje. „Proste decyzje” zaliczają się do tych, które najlepiej sprawdzały się na koncertach, o czym można się było przekonać podczas niedawnej trasy Comy promującej „Metal Ballads vol. 1”. Ta wkrótce doczeka się kontynuacji. Póki co ogłoszone zostały dwie daty Bielsko-Biała (13 kwietnia) i Gliwice (14 kwietnia).

Jeszcze gorący teledysk do utworu „Proste decyzje” z młodym tancerzem i klimatem szkolnej potańcówki sprawdzicie poniżej.

Wywiad z Comą, w którym Piotr Rogucki i Paweł Cieślak, opowiadają o metalowych balladach i dekonstrukcji w warstwie brzmieniowej Comy znajdziecie na naszym kanale YouTube.

Merch Comy, w tym nowe wzory koszulek „Metal Ballads Vol. 1”, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

 

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV