Nowy singiel i trasa Clock Machine. „Sense of Space”

Clock Machine wybuchają jak supernowa i zapodają nowy, kosmiczny beat. „Sense of Space” to drugi singiel nagrany przez zespół w nowym składzie i przedsmak tego, co będzie się działo na trasie Clocków, która właśnie startuje!

– Jesteśmy architektami własnego losu i nie musimy się już martwić o pieniądze – zapewniają Clock Machine. – Nowe wcielenie to twórczość, w której wchodzimy w detal, w skalę mikro, zainspirowani gwiezdnymi satelitami.

Kosmiczną energię Igor i reszta składu Clock Machine przekuli w nowy singiel. „Sense of Space” to asteroida mieniąca się odcieniami nowoczesnego rocka, electro i nieziemskiego groove’u, który jak zapewnia zespół, „zatrzęsie głowami, sercami i pośladkami”.

Czy tak się stanie, przekonamy się na nadchodzących koncertach Clocków. Grupa opuszcza stację Kraków i z impetem Apollo 11 w najbliższych dniach wyląduje na planetach Poznań (23 listopada) i Wrocław (26 listopada). W dalszej kolejności Clock Machine postawią stopę w Gdańsku, Rzeszowie, Lublinie, Łodzi, Warszawie, Krakowie, Tychach i Chorzowie. Szczegółowe daty znajdziecie via [link]

Przypomnijmy: rok 2017 przyniósł zmiany w składzie Clock Machine i wytężone prace nad następcą albumu „Love” z 2015 r. Przedsmak tego, co znajdzie się na ich nowym wydawnictwie, członkowie zespołu zaprezentowali na niedawnym Przystanku Woodstock, podczas którego rozmawialiśmy z połową Clock Machine (wywiad dostępny na naszym kanale YouTube).

– Zrobiliśmy z Piotrkiem taki mały casting. Rozmawialiśmy dużo o tym, jak chcialibyśmy, żeby wyglądało nowe Clock Machine. Stwierdziliśmy, że nie chcemy, żeby Kuba i Michał byli zastąpieni, tylko żeby byli to zupełnie nowi ludzie, którzy wniosą coś zespołu, a nie tylko kogoś zastąpią – o nowych ludziach w składzie Clocków przed woodstockowym koncertem mówił nam Igor Walaszek, głos Clock Machine.

– Nie wiemy, jak będzie wyglądać nowa płyta, nie wiemy, jak będą wyglądać nowe numery. Przychodzimy na salkę, gramy i w zależności od energii, tego, co mamy w głowach i tego, co przeżyliśmy w poprzednich dniach, zależy brzmienie nowych numerów – dodał Kuba Wojtas, nowy gitarzysta Clock Machine, odnosząc się również do nieco spokojniejszego klimatu ostatnich singli grupy: – Nie odcinamy się od rocka. Gramy też rockowe rzeczy, gitarowe rzeczy. Różnie z tym bywa, po prostu

Przypomnijmy: zespół Clock Machine powstał w 2009 r. w Krakowie. Grupa zadebiutowała w 2013 r. albumem „Greatest Hits”. Jej skład tworzą obecnie Igor Walaszek, Kuba Wojtas, Konrad Nikiel, Piotr Wykurz oraz producent Marcin Pater.

Poniżej udostępniamy jeszcze gorący singiel „Sense of Space”.

fot. D. Dylski/WOŚP

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV