Nowy album Pearl Jam? Basista grupy wyjaśnia

Czekaliście na nowy album od Pearl Jam? Wydawnictwo najprawdopodobniej nie ukaże się w najbliższych miesiącach. „Nie wiem, w jakim miejscu jesteśmy. Nie wiem, w jakim punkcie znajduje się zespół” – temat prac nad nowym materiałem skomentował Jeff Ament, basista Pearl Jam.

Nadzieje fanów, którzy liczyli na nieodległą premierę kolejnej płyty Pearl Jam, były jak najbardziej uzasadnione. Grupa podzieliła się niedawno premierowym utworem „Can’t Deny Me”, a ogłoszenie europejskiej trasy koncertowej mogło zwiastować, że zespół ma w zanadrzu nowy materiał.

Ale wygląda na to, że jest zupełnie inaczej. W najnowszym wywiadzie dla „NME” promujący swój solowy album Jeff Ament, basista Pearl Jam, przyznał, że nie ma pojęcia, jak stoją sprawy kolejnej płyty zespołu.

– Ostatnio rzeczywiście spotkaliśmy się i trochę pisaliśmy. Mniej więcej tydzień czy dwa pracowałem na dwa fronty, kończąc jednocześnie swój solowy album – powiedział Ament, po chwili dodając: – Nie wiem, w jaki miejscu jesteśmy. Nie wiem, w jakim punkcie znajduje się zespół. Póki co jesteśmy zajęci trasą.

– Chciałbym móc powiedzieć coś więcej, ale to wszystko – temat uciął basista.

Przypomnijmy: europejska trasa Pearl Jam wystartuje 12 czerwca. Do Polski grupa 3 lipca, by zagrać koncert w krakowskiej Tauron Arenie.

Sprzedaż biletów na koncert prowadzi agencja Live Nation.

Jak na razie ostatnim albumem Pearl Jam pozostaje „Lightning Bolt” z 2013 r.

Płyty Pearl Jam, koszulki oraz inne gadżety związane z zespołem znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Danny Clinch

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV