Nowy album i trasa koncertowa Slipknot latem 2019 r.

Poznaliśmy pierwsze szczegóły dotyczące wyczekiwanej nowej płyty Slipknot. Album ukaże się latem 2019 r. Jego premierze będzie towarzyszyć światowa trasa koncertowa. „To będzie ważny rok dla Slipknot” – zapowiada Corey Taylor, wokalista grupy.

To już niemal pewne, że następca „.5: The Gray Chapter” ukaże się latem 2019 r. Datę premiery szóstego albumu Slipknot Corey Taylor zdradził, rozmawiając z hiszpańskim kanałem Resurrection Fest TV. Wokalista zapewnił, że niebawem możemy spodziewać się również ogłoszenia szczegółów promujących go koncertów.

– Wszystko zależy od tego, kiedy wejdziemy do studia – zaznaczył Taylor. – Na ten moment plan jest taki, żeby zacząć na początku roku, czyli w pierwszych miesiącach 2019 r. Kilka miesięcy na zrobienie płyty, kilka miesięcy na produkcję: nowe maski, nowe kostiumy itd. Mam nadzieję, że uda nam się wyrobić ze wszystkim na lata, kiedy wydamy album.

– Mamy 20 utworów w wersji demo – dodał frontman Slipknot. – Są naprawdę, naprawdę dobre. Całość sprowadza się do tego, które wyjdą najlepiej. Wybierzemy i z tego zrobimy album. To, na czym się skupiamy, to umożliwić każdemu odsłuch tego materiału. Wydamy to i być może coś jeszcze. Staramy się dać publiczności więcej, dać fanom siebie. To nie może być tak, że wypuszczamy coś, bo akurat możemy. To ma być sztuka, treść i pasja – zakończył Taylor.

Póki co ostatnim wydawnictwem Slipknot jest zmontowany przez Clowna dokument „The Day Of The Gusano” poświęcony pierwszemu koncertowi zespołu w Meksyku. DVD promuje koncertowa wersja „Psychosocial”.

Ostatnia pełnoprawna trasa Slipknot (trasa promująca album „.5: The Gray Chapter” – red.) zakończyła się w listopadzie 2016 r.

Najnowszy merch Slipknot, w tym koszulki i inne akcesoria, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV