Nowy album Guns N’ Roses w drodze. Gitarzysta zespołu potwierdza

To bez wątpienia jeden z najbardziej wyczekiwanych albumów ostatnich lat. Od momentu powrotu Guns N’ Roses temat nowej płyty zespołu rozpala fanów. Kiedy możemy się jej spodziewać? „Prędzej niż myślicie” – zapewnia Richard Fortus, gitarzysta grupy.

Richard Fortus nie jest „twarzą” Guns N’ Roses, ale jako etatowy członek grupy dobrze wie, co dzieje się w obozie zespołu. Muzyk po raz kolejny wypowiedział się na temat nowej płyty Guns N’ Roses, która po reaktywacji składu nabrała realnych kształtów.

Rozmawiając z radiostacją KSHE 95, Fortus potwierdził, że po zakończeniu trasy Not In This Lifetime Tour najbliższym celem Gunsów jest nagranie nowych utworów.

– Czy to nie byłoby wspaniałe? Zespół jest teraz naprawdę wielki. To się stanie prędzej niż myślicie – o nowym albumie wypowiedział się gitarzysta.

Muzyk jest przekonany, że pierwszy singiel z nowej płyty Guns N’ Roses może ujrzeć światło dzienne jeszcze w 2019 r. Nie będzie za to koncertów.

– Slash jest teraz zajęty – wyjaśnił Fortus. – Przez jakiś czas nie zamierzamy grać koncertów. Wszystko zależy od tego, kiedy będziemy mieli gotowy album. Jeśli coś już będziemy mieli, wznowimy koncertowanie.

Warto odnotować, że w ostatnim czasie temat długo wyczekiwanej płyty Guns N’ Roses poruszył również Slash.

– Nie chcę mówić niczego, co sprawi, że ludzie pomyślą, że coś się dzieje, bo nic nie jest jeszcze postanowione, ale myślę o tym – w październiku komentował Slash. – Wiem, że Axl też o tym myśli. Duff zresztą też.

– To jedna z tych rzeczy, których nie chcesz przyśpieszać i którym nie chcesz wyznaczać deadline’u. Pozwalasz sprawom się rozwijać. Stanie się, co ma się stać – podsumował gitarzysta.

Przypomnijmy: Guns N’ Roses mają za sobą pierwszą od lat trasę koncertową. Trasa Not In This Lifetime Tour wystartowała w 2016 r. W międzyczasie zespół dwukrotnie wystąpił w Polsce: 20 czerwca 2017 r. w Gdańsku i 9 lipca 2018 r. w Chorzowie.

Koszulki, płyty, a także najnowszą biografię Guns N’ Roses autorstwa Micka Walla znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV