Nowy album Guns N’ Roses w 2020?

Nowy album Guns N’ Roses to jedno z najbardziej wyczekiwanych wydawnictw 2020 r. Zespół pracuje już nad materiałem. „Mam nadzieję, że będziemy mieli nową muzykę w tym roku” – komentuje Richard Fortus, drugi gitarzysta w Guns N’ Roses.

Gdyby Guns N’ Roses udało się wydać album, byłaby to z pewnością najgłośniejsza rockowa premiera roku. Slash zdążył już potwierdzić, że prace nad nowymi utworami trwają, fani zaś zastanawiają się, czy latem podczas stadionowego tournée grupy pojawią się pierwsze nowości. Jak wygląda to z perspektywy zespołu? O komentarz przy okazji wywiadu dla magazynu „Forbes” został poproszony Richard Fortus.

– Chcielibyśmy włączyć [do setlisty] nowe utwory. Zawsze mamy próby przed koncertami. To kwestia tego, żeby każdy czuł się komfortowo, grając te utwory na scenie. Mam nadzieję, że będziemy mieli nowa muzykę w tym roku – odpowiedział drugi gitarzysta Guns N’ Roses.

Fortus jest członkiem Guns N’ Roses od 2002 r. Muzyk już w 2018 r. przekonywał, że premiera nowego materiału Gunsów to kwestia czasu. Jak stwierdził, zespół po reaktywacji jest w bardzo dobrej formie i chce to wykorzystać.

– Trasa Not In This Lifetime przebiła wszystko, z czym miałem wcześniej do czynienia. Zespół jest bliżej niż kiedykolwiek. Każdy jest ekstremalnie skoncentrowany. To zaszczyt być tego częścią. Zawsze będę z tego dumny – przyznał muzyk.

Nowy album Guns N’ Roses możecie odnaleźć w naszym najnowszym zestawieniu „Płyty, na które czekamy w 2020 #gwiazdy rock/metal”.

Przypomnijmy: 17 czerwca odbędzie się kolejny polski koncert Guns N’ Roses. Grupa wystąpi na stadionie PGE Narodowy w Warszawie!

Wydarzenie organizuje agencja Live Nation.

Koszulki, płyty, a także najnowszą biografię Guns N’ Roses autorstwa Micka Walla znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Raph PH (CC BY 2.0)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV