Nie żyje Peter Tork, muzyk grupy The Monkees

Smutne wieści zza oceanu. W wieku 77 lat zmarł Peter Tork, multiinstrumentalista, członek popularnej w latach 60. grupy The Monkees. O jego śmierci zespół poinformował za pośrednictwem Facebooka.

Peter Tork odszedł w swojej posiadłości w stanie Connecticut. Przyczyną śmierci były komplikacje po rzadkiej odmianie raka gruczołów ślinowych, z którym Tork walczył od 2009 r.

Tork był basistą i klawiszowcem The Monkees, stanowiąc muzyczny filar zespołu. Grupa The Monkees powstała w 1965 r. w Los Angeles. Początkowo był to zespół-fikcja, stworzony na potrzeby serialu „The Monkees”. Serial opowiadał o losach muzyków rockowych próbujących dorównać sławnym już wówczas Beatlesom. Stworzone na potrzeby serii utwory nieoczekiwanie stały się jednak przebojami, przynosząc The Monkees liczne wyróżnienia, a przede wszystkim – status jednej z najpopularniejszych grup późnych lat 60.

„Nasz ukochany Peter odszedł dziś w wieku 77 lat. Jego talent, urok i poczucie humoru były niezaprzeczalne. Miał rzadki przywilej dać wielu generacjom słuchaczy radość i muzykę. Nasze myśli i modlitwy są z rodziną Petera, z jego przyjaciółmi i fanami z całego świata” – zmarłego muzyka żegnają koledzy z zespołu.

Peter Tork urodził się w 1942 r. W ostatnich latach udzielał się w zespole Shoe Suede Blues. Jego dyskografię zamyka album „Relax Your Mind” z 2018 r.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV