Nie żyje Dolores O’Riordan, wokalistka The Cranberries

Fatalna wiadomość. Nie żyje Dolores O’Riordan, wokalistka grupy The Cranberries. O jej śmierci poinformowała irlandzka stacja RTE, powołując się na przedstawiciela piosenkarki. Przyczyny śmierci nie są znane.

Dolores O’Riodran zmarła w Londynie. Informację o śmierci artystki potwierdza jej rzecznika prasowa: „Dolores O’Riordan zmarła dzisiaj nagle w Londynie. Wokalistka wraz z zespołem The Cranberries była na krótkiej sesji nagraniowej. (…) Członkowie rodziny są zdruzgotani tą wiadomością (…)”.

W ubiegłym roku zespół The Cranberries odbywał trasę koncertową po Europie. Pod koniec maja koncerty zostały jednak odwołane z powodów problemów zdrowotnych wokalistki. Wykryto u niej zaburzenie afektywne dwubiegunowe.

Zespół The Cranberries został założony w 1989 r. w Limerick w Irlandii. Dzięki takim hitom, jak „Zombie” czy „Linger” zdobył rozgłos i międzynarodową sławę. Zespół wydał siedem albumów i sprzedał ponad 40 mln płyt.

Dolores Mary Eileen O’Riordan urodziła się w Ballybricken w hrabstwie Limerick jako najmłodsze z siedmiorga rodzeństwa. W 1994 r. poślubiła Dona Burtona, byłego kierownika tras koncertowych zespołu Duran Duran. Miała z nim trójkę dzieci. Do The Cranberries O’Riordan dołączyła w roku 1990.

fot. Eva Rinaldi (CC BY-SA 2.0)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV