Nergal i lider Ghost na celowniku wokalisty Judas Priest

To może być najgłośniejsza supergrupa w świecie ciężkich brzmień. Chęć współpracy z Nergalem po raz kolejny wyraził Rob Halford. Wokalista Judas Priest ma na celowniku także innego cenionego frontmana – Tobiasa Forge’a z Ghost.

Temat gwiazdorskiego, blackmetalowego projektu Roba Halforda nie jest niczym nowym. Wokalsita wspomina o nim od dawna, jako potencjalnych współpracowników wymieniając Nergala i Vegarda „Ihsahna” Tveitana z formacji Emperor.

– Jestem blisko naciśnięcia przycisku start – w marcu w wywiadzie dla Noisey zapewniał Halford.

Wygląda na to, że lider Judas Priest nie żartował. Do tematu wrócił w rozmowie z dziennikiem „Phoenix New Timews”, w wprost stwierdził: „Nergal i ja najprawdopodobniej będziemy współpracować”.

Na tym jednak nie koniec. Halford zamierza bowiem zwerbować do swojego projektu kolejne duże nazwisko.

– Byłem ostatnio w jednej garderobie z Tobiasem [Forgem – red] z Ghost. Rozmawialiśmy o możliwościach współpracy – zdradził wokalista. – To dla muzyków niezła zabawa wejść do swoich światów. To trochę jak z różnymi drużynami piłkarskimi: niby to ta sama dyscyplina, ale gra się zupełnie inaczej.

Kiedy mogłoby dojść do potencjalnej współpracy, póki co nie wiadomo. Jak na razie Rob Halford, podobnie jak jego potencjalni współpracownicy, ma szereg koncertowych zobowiązań. Wystarczy wspomnież, że dopiero co wystartowała trasa Judas Priest, którą zespół promuje jeszcze gorący album „Firepower”.

W Polsce Judasi wystąpią 13 czerwca w katowickim Spodku. Koncert organizuje agencja Metal Mind Productions.

Merch Judas Priest znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Andreas Lawen, Fotandi (CC BY-SA 4.0)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV