Muzeum Aerosmith otwarte dla fanów

Aerosmith to niekwestionowani giganci rock’n’rolla. Zespół doczekał się własnego muzeum w Las Vegas, które właśnie zostało oficjalnie otwarte dla fanów. Gitary członków grupy, wzmacniacze i inne akcesoria – oto co można zobaczyć w Muzeum Aerosmith.

Początkowo muzeum, które Aerosmith stworzyli w Park MGM w Las Vegas, mogli odwiedzać wyłącznie posiadacze biletów VIP na ich ostatnie koncerty. Teraz każdy fan amerykańskiej formacji może się do niego wybrać. Muzeum zostało otwarte dla wszystkich.

Jak wygląda Muzeum Aerosmith? Sprawdziła to lokalna telewizja 8 News NOW Las Vegas, która przygotowała materiał z muzeum. W środku widać mnóstwo gitar, ale wystawa bynajmniej nie ogranicza się do muzycznego ekwipunku Aerosmith. W środku można podziwiać również m.in. perkusję Stevena Tylera z zamierzchłych czasów szkolnych, a także jego rękopis tekstu „Walk This Way”. W Muzeum Aerosmith fani mogą zobaczyć ponadto pierwsze materiały prasowe zespołu, statuetki Grammy i całą kolekcję strojów scenicznych grupy znanych z jej najważniejszych tras koncertowych.

Materiały video z muzeum udostępniamy poniżej.

Przypomnijmy: na 2019 r. przypada 50-lecie Aerosmith. Nieoficjalnie mówi się, że dla Amerykanów to doskonała okazja, by ogłosić kolejne ogólnoświatowe tournée. Póki co jednak zespół nie przekazał żadnych informacji na temat ewentualnej trasy.

Po raz ostatni Aerosmith wystąpili w Polsce w 2017 r. w krakowskiej Tauron Arenie.

Merch Aerosmith znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Julio Aprea (CC BY-SA 2.0)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV