Mayhem wyda nowy album w 2019. Trasa jesienią

Ważne informacje na temat swojej przyszłości przekazują członkowie Mayhem. Norwescy pionierzy black metalu podpisali kontrakt z Century Media Records. W barwach nowej wytwórni w październiku ukaże się szósty album kultowej formacji.

Mayhem to ikona ekstremalnego metalu, zespół, który poszerza granice gatunku od 1984 r. Na koncie Norwegów znajduje się 5 albumów, ale taki stan rzeczy nie potrwa długo. 25 października dyskografia Mayhem wzbogaci się o kolejny longplay. Album ukaże się nakładem Century Media Records.

„Po raz kolejny Mayhem pisze nowy rozdział w swojej 35-letniej historii. Jesteśmy szczęśliwi, że połączyliśmy siły z Century Media Records. Chętnie zobaczymy, co ta współpraca przyniesie dla obu stron” – komentują członkowie Mayhem.

Póki co nie są znane szczegóły płyty. Wiadomo za to, że krótko po jej premierze norweska legenda wyruszy w trasę, by promować planowane wydawnictwo. Trasa rozpocznie się 31 października. Niestety, wśród 10 państw, które obejmie, nie ma Polski. Najbliższe przystanki to Berlin (16 listopada) i Praga (15 listopada).

Przypomnijmy: ostatnim albumem w dorobku Mayhem pozostaje „Esoteric Warfare” z 2014 r.

Ostatnie polskie koncerty Mayhem odbyły się w 2017 r. w Katowicach i Warszawie.

Koszulki, naszywki i licencjonowany merch grupy znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV