Materia publikuje drugi singiel z „The Rising”

Materia publikuje drugi singiel z zapowiedzianej na wrzesień płyty „The Rising”. „Shadows” to korekta kierunku wyznaczonego przez metalowców ze Szczecinka na poprzednich wydawnictwach.

Wcześniej na łamach naszego portalu zapowiadali, że na nowym albumie zabrzmią inaczej, bardziej kompleksowo i przebojowo. Wygląda na to, że nie rzucali słów na wiatr. Członkowie Materii udostępnili singiel, który na nowo definiuje ich muzyczny wizerunek.

„Shadows” to wynik współpracy zespołu z producentem Filipem Mieszkalskim, od miesięcy pomagającym Materii odświeżyć formułę twórczości grupy.

– Skupiam się na tym, żeby wyciągnąć z zespołu esencję. Chciałbym wyciągnąć z tego materiału to, jacy oni są naprawdę, pokazać to poprzez muzykę i nadać temu wszystkiemu charakter, który pachnie latami 90., ale też jest osadzony w aktualnej rzeczywistości metalowej – komentował Filip, kiedy nagrywaliśmy nasz ostatni materiał video poświęcony Materii.

– Chciałbym, żeby ten album nie był albumem surowym, brutalnym – dodawał gitarzysta Tadeusz „Tede” Piesiak.

– Chciałbym, żeby tym razem było to uderzenie bardziej pejzażowe, z dużą ilością przestrzeni i harmonii w przeciwieństwie do tego, co mieliśmy na poprzednich naszych albumach, gdzie w zasadzie ta muzyka ograniczała się do kilku instrumentów. Teraz warstw będzie znacznie więcej – zdradził Tede.

Jak przebiegają prace nad kolejnym longplayem szczecineckiej Materii, dowiecie się, oglądając nasz niedawny materiał prosto ze studia Aurora. Video znajdziecie na fanpage’u RockMetalShop.pl.

Singiel „Shadows” udostępniamy poniżej.

Początki Materii sięgają 2007 r. Zespół założyli bracia Michał i Tadeusz Piesiak. Skład uzupełnili Adrian Dubiński i Jakub Marciniak. Na koncie zespołu znajdują się liczne trasy koncertowe w Polsce i za granicą. Materia gościła na największych krajowych scenach, kilkakrotnie odwiedzając Przystanek Woodstock. Grupa otwierała m.in. pamiętny koncert Metalliki na warszawskim Bemowie. Szerszej publiczności dała się poznać dzięki polsatowskiemu programowi Must Be The Music, w którym zajęła wysokie drugie miejsce.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV