Materia przerywa milczenie singlem „Rosa Alba”

Materia przerywa milczenie. Czołowi przedstawiciele młodego pokolenia polskiego metalu udostępnili pierwszy singiel z nowej płyty. „Rosa Alba” to zapowiedź trzeciego albumu grupy pt. „The Rising”.

Teledysk, który wraz z nowym utworem udostępniła Materia, to mroczny teatr lalek zobrazowany techniką poklatkową, dotykający takich zagadnień, jak alienacja, dezintegracja osobowości i śmierć. To również powrót zespołu po wydawniczej przerwie, która trwała od czasu wydania płyty „We Are Materia”. Po czterech latach Materia zamierza przypomnieć o sobie premierowym, dopracowanym w każdym calu materiałem.

„Rosa Alba” nie przynosi rewolucji w brzmieniu grupy. Ta jednak jest na horyzoncie, o czym zespół zapewniał nas w niedawnym wywiadzie. W znalezieniu nowej formuły Materii pomaga producent Filip Mieszkalski, który cały czas pracuje z zespołem w Aurora Studio.

– Skupiam się na tym, żeby wyciągnąć z zespołu esencję. Chciałbym wyciągnąć z tego materiału to, jacy oni są naprawdę, pokazać to poprzez muzykę i nadać temu wszystkiemu charakter, który pachnie latami 90., ale też jest osadzony w aktualnej rzeczywistości metalowej – komentuje Filip.

– Chciałbym, żeby ten album nie był albumem surowym, brutalnym – podkreśla gitarzysta Materii Tadeusz „Tede” Piesiak. – Chciałbym, żeby tym razem było to uderzenie bardziej pejzażowe, z dużą ilością przestrzeni i harmonii w przeciwieństwie do tego, co mieliśmy na poprzednich naszych albumach, gdzie w zasadzie ta muzyka ograniczała się do kilku instrumentów. Teraz warstw będzie znacznie więcej.

– Póki nie będziemy mieli dopiętych wszystkich tematów, chcemy pozostać w cieniu – dodaje brat Tadka Michał „Michu” Piesiak, basista i wokalista grupy. – Dużo koncertowaliśmy ostatnimi laty. Nie było nawet czasu, żeby zrobić nowy materiał. To było zamierzone: odpuścić koncertowanie i na trochę się wycofać, skupiając się na stworzeniu płyty.

Jak przebiegają prace nad kolejnym longplayem szczecineckiej formacji, dowiecie się, oglądając nasz niedawny materiał prosto ze studia Aurora. Video znajdziecie na fanpage’u RockMetalShop.pl.

Singiel „Rosa Alba” udostępniamy poniżej.

Początki Materii sięgają 2007 r. Zespół założyli bracia Michał i Tadeusz Piesiak. Skład uzupełnili Adrian Dubiński i Jakub Marciniak. Na koncie zespołu znajdują się liczne trasy koncertowe w Polsce i za granicą. Materia gościła na największych krajowych scenach, kilkakrotnie odwiedzając Przystanek Woodstock. Grupa otwierała m.in. pamiętny koncert Metalliki na warszawskim Bemowie. Szerszej publiczności dała się poznać dzięki polsatowskiemu programowi Must Be The Music, w którym zajęła wysokie drugie miejsce.

fot. Stanisław Wadas/WOŚP

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV