Mastodon zapowiada nowy singiel. „Light The Torch”

Lato nie uchodzi za najlepszy czas na wydawanie muzyki, ale koronawirus zmienił zasady gry. Do artystów, którzy przymierzają się do wydania nowego materiału, dołącza Mastodon. W najbliższy piątek Amerykanie zaprezentują nowy singiel.

Członkowie Mastodon od miesięcy mówią o nowym albumie. Następca nagrodzonego Grammy albumu „Emperor of Sand” nadchodzi. Na piątek, 31 lipca, została wyznaczona premiera nowego singla Mastodon.

„Light The Torch” – bo pod taką nazwą ukaże się singiel – może być zapowiedzią mocno wyczekiwanej płyty Mastodon, choć pojawiają się również głosy, że utwór będzie częścią kompilacji, która poprzedzi właściwy album grupy.

Zapowiedź singla możecie sprawdzić poniżej.

O nowym materiale Mastodon w niedawnej rozmowie z serwisem Ultimate Guitar wypowiadał się Bill Kelliher, gitarzysta kapeli.

– Kiedy wydajemy album, połowa fanów zawsze mówi: „Walić ich. Sprzedali się. Poszli w taką stronę, że nie jest nam z nimi po drodze” – przyznał Kelliher, po chwili jednak dodając: „Jako kapela rośniemy i nawet pomimo to mamy coraz więcej fanów”.

– Mam 50 lat i nie zamierzam cały czas kręcić się wokół tego samego. Wydaje mi się, że mamy bardzo dużo fanów, którzy podchodzą do tego zupełnie inaczej. Bardziej na zasadzie: „Nie mogę się doczekać, co zrobią tym razem”. Jest tak, ponieważ nie stoimy w miejscu – podsumował gitarzysta.

Przypomnijmy: ostatnim wydawnictwem w dorobku Mastodon jest epka „Cold Dark Place” wydana pod koniec 2017 r. W międzyczasie grupa wypuściła głośny cover „Stairway to Heaven” Led Zeppelin w formie niezależnego singla.

CZYTAJ TEŻ: MASTODON NAGRAŁ COVER „STAIRWAY TO HEAVEN” W HOŁDZIE ZMARŁEMU MANAGEROWI

Mastodon miał wystąpić w czerwcu na Mystic Festival. Wydarzenie ostatecznie zostało jednak przesunięte o rok. Póki co w line-upie przyszłorocznego Mystic Festival nie ma Amerykanów.

Merch Mastodon znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. A. Nitsch (CC BY-SA 3.0)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV