Lars Ulrich: Wciąż czuję, że najlepsze lata są dopiero przed nami

Metallica nieuchronnie zbliża się do czterdziestki. W przyszłym roku zespół będzie świętował cztery dekady na scenie, ale zespołową metryką nie przejmuje się Lars Ulrich. „Wciąż czuję, że najlepsze lata są dopiero przed nami” – podkreśla perkusista.

W przyszłym roku minie dokładnie 40 lat do momentu, gdy doszło do pierwszego spotkania pomiędzy Jamesem Hetfieldem i Larsem Ulrichem. Początki nie były łatwe, ale kapela, którą razem założyli, to wielka gwiazda metalu, która nie gaśnie pomimo upływu lat.

Cztery dekady na scenie to dużo, ale Lars Ulrich nie czuje się zmęczony. Wręcz przeciwnie. Perkusista Metalliki nie ma wątpliwości, że Metallica ma jeszcze wiele do zaoferowania, o czym zapewnił w rozmowie z Robem Dietrichem, opiekunem nowego produktu Metalliki Blackened American Whiskey.

– Zawsze wydaje mi się, że dopiero co zaczęliśmy. Czterdzieści pieprzonych lat. Tak, to coś szalonego – przyznaje Ulrich. – Mamy 2020, więc zgaduję, że w przyszłym roku będzie 40. rocznica.

– Wiem, że powtarza się te wszystkie banały typu „wiek jest wyłącznie w twojej głowie”, ale to część mnie. Wciąż czuję, że najlepsze lata są dopiero przed nami. Właściwie to od zawsze miałem takie podejście – dodaje perkusista, który Metallicę założył jeszcze jako nastolatek.

– Nie mogę spędzać za dużo czasu, wracając do przeszłości, oddając się wspomnieniom. Jasne, kiedy z kimś rozmawiam, udzielam wywiadów czy cokolwiek, wracam do dawnych lat, ale kiedy tego nie robię, skupiam się na tym, co dopiero przed nami. Ludzie zaczepiają mnie: „Jaki jest twój ulubiony album Metalliki?”. Wiesz jaki? Ten, który będzie następny, będzie moim ulubionym. Zawsze skupiam się na przyszłości – podsumował Ulrich.

CZYTAJ TEŻ: DLACZEGO METALLICA JEST NAJWIĘKSZA Z BIG FOUR? LARS ULRICH WYJAŚNIA

Póki co członkowie Metalliki, podobnie jak inne zespoły, mają przerwę. Zespół odwołał zaplanowane na najbliższy czas trasy. Czas, jaki przeznaczyliby na koncertowanie, członkowie Metalliki zamierzają wykorzystać na tworzenie nowego materiału. Czy Metallica zaskoczy nas czymś po pandemii? Oby!

Koszulki i gadżety związane z Metallicą znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Ralph Arvesen (CC BY-SA 2.0)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV