Korn i popularny raper w coverze legendy country

Korn nie próżnuje. Zespół nagrał własną wersję utworu „The Devil Went Down To Georgia” formacji The Charlie Daniels Band. W utworze gościnnie pojawia się popularny raper Yelawolf.

W ostatnim czasie obóz Korn wspominał o możliwości wydania płyty z coverami. Wiele wskazuje na to, że takie wydawnictwo może dojść do skutku. Amerykanie opublikowali właśnie własną wersję utworu „The Devil Went Down To Georgia”, pochodzącego z repertuaru The Charlie Daniels Band. Nagranie znalazło się na profilu Korn w serwisie Bandcamp.

Całkowity dochód ze sprzedaży utworu, który ekipie Jonathana Davisa pomógł nagrać raper Yelawolf, trafi na konto organizacji Awakening Youth. Jej celem jest wspieranie młodych ludzi wychowujących się bez rodziców.

Sam cover został nagrany podczas sesji nagraniowej „The Nothing”, ostatniej płyty Korn. Jak podkreśla zespół, to jego hołd dla zmarłego niedawno autora „The Devil Went Down To Georgia” Charliego Danielsa (Daniels odszedł 6 lipca br. – red.).

– Zawsze to powtarzam, że country to jedna z najmroczniejszych odmian muzyki – komentuje Jonathan Davis, frontman Korn. – Buck Owens, Merle Haggard i oczywiście Charlie Daniels… Każdy z nich potrafił przekuć ból w naprawdę potężną muzykę, która brzmiała prawdziwie.

– „The Devil Went Down To Georgia” to klasyczny numer. Chcieliśmy wydać to teraz i przy okazji pomóc innym – dodaje wokalista.

Utwór możecie sprawdzić poniżej.

Przypomnijmy: Korn miał wystąpić w tym roku w Polsce na Impact Festival. Wydarzenie zostało odwołane z powodu pandemii koronawirusa. Ostatecznie Korn odwiedzi Polskę w przyszłym roku. Samodzielny koncert grupy odbędzie się 31 maja 2021 r. na warszawskim Torwarze.

Ciuchy i płyty Korn znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV