Koncerty plenerowe wracają. Czwarty etap odmrażania gospodarki

Dobre wieści dla wszystkich, którzy czekali na powrót koncertów. Koncerty plenerowe do 150 osób znów będą mogły się odbywać. Podczas środowej konferencji prasowej przedstawicieli rządu poinformował o tym Piotr Gliński, minister kultury.

Od 30 maja czeka nas sporo zmian. Polska wchodzi w czwarty etap odmrażania gospodarki.

Jak poinformowali premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski, noszenie maseczek nie będzie już obowiązkowe na otwartych przestrzeniach przy zachowaniu społecznie odpowiedzialnej odległości. Usta i nos wciąż będziemy musieli zakrywać w komunikacji publicznej, urzędach oraz w sklepach.

Co jeszcze się zmieni? Rząd zniósł limity osób w sklepach oraz restauracjach, a także w kościołach. Na tym nie koniec. Od 6 czerwca ponownie otworzą się kina, teatry, siłownie, kluby fitness i baseny. Wszystko to jednak z zachowaniem określonych zasad higieny.

Tym, co najbardziej zainteresuje miłośników koncertów, jest fakt, że znów będzie można organizować zgromadzenia do 150 osób, choć także z zachowaniem pewnych zasad. Ponownie organizowane będą mogły być wesela z limitem 150 gości i co najważniejsze, koncerty plenerowe, o których wspomniał minister kultury Piotr Gliński.

– Koncerty plenerowe do 150 uczestników mogą być od tego momentu organizowane – zaznaczył Gliński.

Wszystko wskazuje na to, że branża koncertowa nareszcie złapie oddech, choć o większych koncertach póki co możemy zapomnieć. Czy duże imprezy wrócą w najbliższych miesiącach? Oby było to możliwe!

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV