Jon Schaffer z Iced Earth poszukiwany przez policję po szturmie na Kapitol (AKTUALIZACJA)

Jon Schaffer, gitarzysta i lider formacji Iced Earth, narozrabiał. Muzyk był jednym z tych, którzy w nocy ze środy na czwartek polskiego czasu wdarli się na Kapitol. Teraz szuka go amerykańska policja.

Ten rok nie zaczyna się tak, jak moglibyśmy tego oczekiwać. Oprócz tego, że pandemia cały czas zdaje się nie ustępować, w różnych zakątkach świata dochodzi do niepokojących zdarzeń. Obecnie oczy całego świata są zwrócone na Stany Zjednoczone, gdzie nieoczekiwanie doszło do zamieszek i szturmu radykalnych zwolenników Donalda Trumpa na Kapitol.

Zwolennicy ustępującego prezydenta USA nie chcieli dopuścić do przejęcia najwyższego urzędu w państwie przez prezydenta elekta Joe Bidena. Doszło do starć z policją, w których zginęło pięć osób, a kilkanaście zostało rannych.

Wśród protestujących był Jon Schaffer, gitarzysta i współzałożyciel Iced Earth. Muzyk został sfotografowany w czasie ataku na Kapitol, a jego wizerunek udostępniony przez policję stanu Waszyngton i FBI. Schaffer jest poszukiwany przez funkcjonariuszy.

„Każdy, kto potrafi rozpoznać osoby ze zdjęć lub wie coś na temat incydentu z ich udziałem, powinien zadzwonić na policję bez podejmowania samodzielnych działań” – czytamy na stronie stanowej policji Waszyngtonu.

Za przekazanie stróżom prawa informacji, które umożliwią aresztowanie poszukiwanych, w tym Schaffera, wyznaczono nagrodę 1000 dolarów.

To nie pierwszy raz, kiedy Schaffer zamanifestował swoje poparcie dla Donalda Trumpa.

– Oni upadną. Zadzierają z niewłaściwymi ludźmi, wierzcie mi – stwierdził Schaffer, w rozmowie z niemieckim „Die Welt” odnosząc się do amerykańskiego establishmentu.

– Jeśli ktoś stosuje wobec nas przemoc, odpowiemy tym samym. Nie chcemy tego, ale jesteśmy gotowi – dodał zbuntowany muzyk.

Zdjęcie Schaffera podczas zadymy na Kapitolu udostępniamy poniżej.

To może być duży cios dla kariery Iced Earth…

AKTUALIZACJA: Muzyk został aresztowany. Postawiono mu sześć zarzutów. Wiadomość o jego aresztowaniu przekazał oddział FBI Indianapolis. Schaffer miał sam zgłosić się na policję.

 

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV