John Cooper (Skillet): W dobrej muzyce chodzi o autentyczność

Najbliższe miesiące będą pracowitym okresem dla amerykańskiej formacji Skillet. Grupa rodem z Memphis 2 sierpnia wyda nowy album. „Dla mnie w dobrej muzyce chodzi o autentyczność, o śpiewanie o czymś, w co wierzysz” – komentuje John Cooper, wokalista Skillet.

Zespół małżeństwa Cooperów w listopadzie pojawi się w Polsce na trzech koncertach. W sierpniu ukaże się ich kolejny album „Victorious”. W obliczu zbliżającej się premiery płyty zespół prezentuje wzmożoną aktywność w mediach. W najnowszym wywiadzie John Cooper, lider Skillet, wypowiedział się na temat tego, co jego zdaniem jest najważniejsze w muzyce.

– Dla mnie w dobrej muzyce chodzi o autentyczność, o śpiewanie o czymś, w co wierzysz – w rozmowie z serwisem Loudwirem stwierdził frontman grupy. – Jeśli słucham kogoś, kto mówi o czymś, w co wierzy, przeważnie nie przejmuję się tak bardzo tym, co to dokładnie jest.

Cooper jest osobą wierzącą, otwarcie mówiącą o wyznawanych przez siebie chrześcijańskich wartościach. Czy przeszkadza mu to w słuchaniu kapel, które wyznają skrajnie odmienną filozofię?

– Jeśli chodzi o zespoły stricte rockowe, nie muszę się zgadzać z ich poglądami ani z tym, o czym śpiewają. Nie przeszkadza mi to. Chodzi o dobrą muzykę. Jest mnóstwo takich rzeczy, które uwielbiam. Podchodzę często na zasadzie: „Okej, ale nie zgadzam się z tekstami”. Przychodzi mi do głowy Marilyn Manson. Kocham go, ale śpiewa o rzeczach, których osobiście nie czuję – wyjaśnił Cooper.

Lider Skillet nie ukrywa, że materiał, który w sierpniu zamierza zaprezentować jego zespół, będzie zawierał liczne odniesienia do wiary. Póki co w sieci są trzy single promujące wydawnictwo: „Legendary”, „Anchor” i „Save Me”.

Przypomnijmy: z materiałem z „Victorious” Skillet zagra w Polsce 12 listopada w Centrum Koncertowym A2 we Wrocławiu, 13 listopada w klubie Stodoła w Warszawie oraz 20 listopada w klubie Studio w Krakowie.

Wszystkie trzy koncerty organizuje agencja Live Nation.

Aktualny skład Skillet tworzą John Cooper, Korey Cooper, Jen Ledger i Seth Morrison.

fot. R. Arvesen (CC BY 2.0)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV