Jerzy Owsiak rezygnuje z funkcji prezesa Fundacji WOŚP

Tragiczny finał wydarzeń z Trójmiasta. Zmarł Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, który w niedzielę został zaatakowany nożem podczas Finału WOŚP. W obliczu tragedii rezygnację z funkcji prezesa Fundacji WOŚP złożył Jerzy Owsiak.

O rezygnacji z funkcji prezesa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak poinformował na konferencji prasowej podsumowującej 27. Finału WOŚP.

Jerzy Owsiak podjął decyzję po śmierci Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska.

– Nie róbcie tego. Nie można walczyć przemocą. Weźcie to sobie do serca, zwłaszcza w takim dniu – tragiczne wydarzenia z Gdańska na gorąco komentował Jerzy Owsiak. – Robimy kupę dobra. Miliard złotych przed chwilą pękł. Bądźmy Polakami, którzy się kochają, którzy nie mają w sobie agresji. Nie dzielmy się. Nie idźcie w tamtą stronę. Nie idźcie w stronę ludzi, którzy mają w sobie focha. Jest jedna Polska. Idźcie tam, gdzie są pozytywne emocje. Nie dzielmy się, niech nas nikt nigdy nie podzieli!

Pełny tekst oświadczenia Jerzego Owsiaka można przeczytać via [link]

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończył się zadeklarowaną kwotą 92 143 798 zł

Jerzy Owsiak to założyciel Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, organizującej coroczny Finał WOŚP, a także Pol’and’Rock Festival (do 2017 r. pod nazwą Przystanek Woodstock – red.). Póki co nie został ogłoszony nowy prezes Fundacji WOŚP.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV