Jason Hook oficjalnie nie jest już członkiem Five Finger Death Punch

To już oficjalne: Jasoon Hook opuścił szeregi Five Finger Death Punch. Zespół potwierdził roszadę na stanowisku gitarzysty. Miejsce Hooka zajmie utalentowany wirtuoz metalowej gitary Andy James.

Potwierdza się to, o czym mówiło się od dłuższego czasu: drogi Five Finger Death Punch i Jasona Hooka rozeszły się. Po tym, jak Hook jasno dał do zrozumienia na Instagramie, że nie jest już częścią zespołu, pozostali członkowie Five Finger Death Punch postanowili zabrać głos w sprawie.

„Jako Five Finger Death Punch wydaliśmy osiem albumów i dwie kompilacje greatest hits na przestrzeni 13 lat, w międzyczasie bezustannie koncertując. Często określano nas „najciężej pracującą kapelą w branży”. Poza zespołem nie ma wiele przestrzeni na czas dla siebie. Zgodnie z sugestią Jasona wszystkie strony doszły do wspólnego wniosku, że najlepiej będzie, jeśli Jason zrezygnuje z bardzo rygorystycznie przestrzeganych obowiązków związanych z zespołem. W konsekwencji Jason przekazał pałeczkę nowemu gitarzyście prowadzącemu (…)” – czytamy w oświadczeniu Five Finger Death Punch.

Miejsce Hooka zajmie Andy James, który zastąpił dotychczasowego gitarzystę amerykańskiej formacji podczas trasy, którą na początku roku Five Finger Death Punch zagrali z Megadeth i Bad Wolves.

– Jason jest niesamowitym gitarzystą, dlatego musieliśmy znaleźć kogoś absolutnie topowego. Kogoś takiego jak Andy James, który był już dobrze znanym wirtuozem i mógł wejśc w buty Jasona – komentuje Zoltan Bathory, drugi gitarzysta w Five Finger Death Punch.

– Gratuluję Jasonowi z okazji ślubu i mam nadzieję, że znajdzie swój spokój i szczęście – dodaje wokalista zespołu Ivan Moody. – Jeśli chodzi o nas, jestem podekscytowany perspektywą pracy z Andym i nie mogę się już doczekać, aż skończy się to szaleństwo związane z COVID-19 i będziemy mogli wrócić na scenę.

CZYTAJ TEŻ: IVAN MOODY PRZEKAZAŁ WETERANOM WOJENNYM ŚRODKI DO DEZYNFEKCJI RĄK

Hook póki co cieszy się miesiącem miodowym. Były już gitarzysta Five Finger Death Punch zapowiedział, że wkrótce zaprezentuje coś nowego, co oznacza, że bynajmniej nie rezygnuje z muzyki.

Dyskografię Five Finger Death Punch zamyka tegoroczny album „F8”. Z materiałem z płyty popularni Amerykanie wystąpili w Polsce 12 lutego 2020 r. w Warszawie.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV